Piotr Skrobosiński (z prawej) składa się do strzału bramki na 2-0. Piotr Skrobosiński (z prawej) składa się do strzału bramki na 2-0. Czesław Kościelski

Derbowa wygrana z Jarotą [wideo]

W 25. kolejce trzecioligowych zmagań piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku zespół Jaroty Jarocin. Faworytem derbów Wielkopolski byli średzianie, którzy kilka dni wcześniej zdobyli okręgowy Puchar Polski.

Od samego początku to Polonia miała optyczną przewagę. Średzki zespół częściej był przy piłce i groźnie atakował. W 5. minucie po dośrodkowaniu Jakuba Wilka bliski trafienia do bramki był Piotr Wujec. Minutę później w dobrej sytuacji nieznacznie pomylił się Krzysztof Bartoszak. Groźnie pod bramką Jaroty zrobiło się też w 15. minucie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Jakub Wilk. Piłka spadła na głowę Jędrzeja Kujawy, który uderzył w stronę bramki. Piłka jeszcze odbiła się od Luisa Henriqueza i wpadła do bramki. Sędzia uznał że panamski obrońca był na spalonym i nie uznał tego trafienia. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron Polonia szybko objęła prowadzenie. W 47. minucie z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Jakub Wilk. Obrońcy próbowali wybić piłkę, ale najwyżej wyskoczył do niej Luis Henriquez i zgrał ją do Piotra Skrobosińskiego. Obrońca z bliska też głową skierował piłkę obok zaskoczonego bramkarza rywali. W 53. minucie Jarota mógł doprowadzić do wyrównania, jednak atomowe uderzenie z dystansu Jakuba Nowaka zatrzymało się na poprzeczce bramki Łukasza Radlińskiego. Z biegiem czasu Polonia zaczynała jeszcze bardziej podkreślać swoją dominację.

W 64. minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Piotr Skrobosiński, który ładnym strzałem z około 11 metrów pokonał bramkarza rywali. Minutę później drugą asystę w tym meczu zaliczył Luis Henriquez, a na listę strzelców wpisał się wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Adrian Chopcia. W 75. minucie Polonia mogła prowadzić jeszcze wyżej, jednak ostatecznie po rzucie wolnym wykonywanym przez Jędrzeja Kujawę, piłka trafiła tylko w poprzeczkę.

W 88. minucie doszło do kuriozalnej sytuacji. Piotr Skokowski zobaczył drugą żółtą kartkę w tym meczu, ale ku zaskoczeniu wszystkich, sędzia nie pokazał mu kartki czerwonej. Tą zawodnik Jaroty zobaczył dopiero po 60 sekundach kiedy toczyła się już gra. Sytuacja ta rozbawiła kibiców na trybunach. Ostatecznie średzka Polonia pokonała Jarotę Jarocin 3:0.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Radliński – 23. Kozłowski (70` 17. Gwit), 25. Henriquez, 22. Skrobosiński, 5. Wujec, 10. Kujawa, 8. Zgarda, 7. Wilk (55` 21. Chopcia), 20. Gajda (53` 13. Górzyński), 9. Pawlak (65` 3. Buczma), 11. Bartoszak