Średzcy zapaśnicy bardzo dobrze zaprezentowali się w Olsztynie. Średzcy zapaśnicy bardzo dobrze zaprezentowali się w Olsztynie. ULKS Tęcza Środa

Trzy brązowe medale w Olsztynie

W dniach 26-27 kwietnia w Olsztynie odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny w zapasach w kategorii wiekowej młodzik. Zawody były jednocześnie Turniejem o Puchar Warmii i Mazur w zapasach.

Impreza odbyła się w Olsztynie w hali Urania na czterech matach. Rywalizację przewidziano w stylu klasycznym, wolnym i zapasach kobiet. Przyjechało 432 zawodników i zawodniczek z 52 klubów z kraju i reprezentacje Litwy oraz dwie reprezentacje Rosji.

Z ULKS Tęcza na zawody udali się: Jagoda Piotrowicz (w kat. do 36 kg), Antoni Stanicki (w kat. do 44 kg) i Michalina Ignaszak (w kat. do 50 kg) wraz trenerem Krzysztofem Krotofilem i Ireneuszem Ignaszakiem. Dla tej grupy wiekowej zawodników były to największe zawody tego typu w Polsce.

Jagoda Piotrowicz po emocjonujących walkach wywalczyła 3. miejsce i zdobyła brązowy medal zawodów. Krążki o tym samym kolorze wywalczyli też Antoni Stanicki oraz Michalina Ignaszak. Oznacza to, że cała trójka zawodników ULKS Tęczy wróciła z medalami