Wydrukuj tę stronę
Zawodnicy Tigera Zaniemyśl odnieśli kolejne sukcesy. Zawodnicy Tigera Zaniemyśl odnieśli kolejne sukcesy.

Sukcesy Tigera w reprezentacjach szkół

(1 głos)

Miniony weekend zawodników KS Tiger Zaniemyśl należał do aktywnych i owocnych. W sobotę 11 maja startowali oni, odnosząc przy tym niemałe sukcesy, w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Mistrzostw Szkół Województwa Wielkopolskiego w Karate Olimpijskim WKF 2019.

W zawodach reprezentowali swoje macierzyste szkoły, ale też barwy klubowe KS Tiger Zaniemyśl. Michał Mydlarz zajął 1. miejsce zarówno w kata, jak i kumite (SP Słupia Wielka). Kasia Lewandowska zdobyła złoty medal także w kumite oraz brąz w kata (NG Keglik Środa), a jej siostra, Wiktoria, zajęła 1. miejsce w kumite (Gimnazjum Dwujęzyczne Śrem).

Brat sióstr Lewandowskich, Piotr, zdobył podwójny brąz zarówno w kata, jak i kumite (SP Pigłowice). Piotr Chmiel triumfował dwukrotnie, zdobywając 2. miejsce w kata oraz 3. w kumite (SP Pigłowice), natomiast Jan Chmiel (SP Pigłowice) wywalczył 2 miejsce w kumite.

Weronika Kawicka zdobyła brązowy medal w kumite (SP Zaniemyśl), a Oliwia Piotr dla tej samej szkoły, w fantomie, zdobyła 2 miejsce. Maksymilian Piotr stanął na na 3. miejscu podium w kategorii kata (SP Zaniemyśl). Aleksandra Świątek wywalczyła brąz w kategorii kata (SP 3 Środa), a Kinga Pyra uzyskał ten sam krążek w kategorii kumite. Reprezentujące SSP 1 Września, Kacper Joachimiak uzyskał 3. miejsce w kategorii kumite!

W niedzielę 12 maja, grupa 13 Tigerów szkoliła swoje umiejętności kumite na seminarium karate WKF z Bartłomiejem Sołtysiakiem. Szkolenie odbyło się w Poznaniu. Zawodnicy trenowali pod okiem wielokrotnego mistrza zarówno Polski, jak i świata w karate olimpijskim.