Średzianie z trofeami w Szczecinie. Średzianie z trofeami w Szczecinie.

Trzy medale na WUKF Polish Open

W niedzielę 12 maja podczas rozgrywanego w Szczecinie w międzynarodowej obsadzie turnieju średzką Mikasę reprezentowało troje zawodników, którzy przywieźli znad Odry trzy medale.

Wszyscy startowali w kata i w kata kobudo. Vanessa Węcławiak w kata dziewcząt 10-12 lat zajęła świetne drugie miejsce dzieląc podium z dwiema Dunkami. W kata dziewcząt 13-14 lat piąta była (jako najlepsza z Polek) jej siostra Nicole, a na podium stanęły dwie Dunki i Rumunka. Brak medalu w kata Nicole, a także taty obu sióstr – Dariusza, karatecy „odbili” sobie zdobywając medale w kata kobudo.

Najpierw Dariusz wywalczył brąz wśród weteranów (za Rosjaninem i Duńczykiem), a później Nicole tryumfowała w kata kobudo dziewcząt 10-14 lat przed Anastazją Dudzik z Dąbrowy Górniczej i reprezentantką Malty. Debiutująca w tej konkurencji Vanessa była czwarta. Średzianie nie kryli zadowolenia z trzech krążków, bo przed rokiem czteroosobowa ekipa Mikasy musiała się zadowolić zaledwie jednym brązowym medalem.