Wydrukuj tę stronę
Luis Henriquez zdobył dwie bramki w półfinałowym meczu. Luis Henriquez zdobył dwie bramki w półfinałowym meczu. Czesław Kościelski

Jest awans do finału! [wideo]

Polonia Środa awansowała do czwartego z rzędu finału Wielkopolskiego Pucharu Polski. Poloniści we wtorek 21 maja pokonali na boisku w Trzciance miejscowego Lubuszanina 4:0.

Mecz w Trzciance rozpoczął się dla średzkiego zespołu wręcz idealnie. Kibice nie zdążyli jeszcze dobrze zająć swoich miejsc na trybunach, a Polonia prowadziła już 1:0. Z rzutu rożnego centrował Jakub Wilk, a w polu karnym rywali najwyżej wyskoczył Luis Henriquez i pewnym strzałem głową skierował piłkę do bramki Lubuszanina. Rywali musieli od razu odważniej zaatakować narażając się na kontrataki. Najbliżej w pierwszej połowie szczęścia był Paweł Wicher, ale w duecie z Pawłem Iwanickim z bliskiej odległości nie dali rady pokonać Łukasza Radlińskiego. Poloniści z kolei starali się podwyższyć swoje prowadzenie jeszcze w pierwszej części gry, ale zawsze na przeszkodzie stawał udanie interweniujący bramkarz Wojciech Olesiński.

Kolejne bramki kibice obejrzeli dopiero po przerwie. Najpierw w 51. minucie nastąpił kolejny rzut rożny średzkiego zespołu. Kolejna asysta Jakuba Wilka zakończyła się piękną bramką z około 16 metrów w samo okienko Oskara Kozłowskiego. W 85. minucie prowadzenie podwyższył Luis Henriquez. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Adam Gajda, a panamski obrońca Polonii z powietrza przewrotką z około 11 metrów świetnym strzałem umieścił piłkę obok zaskoczonego bramkarza rywali. Kropkę nad i Polonia postawiła w 89. minucie. Kacper Nowak przejął piłkę w środku boiska i podał do wychodzącego na czystą pozycję Adriana Chopci. Ten zabrał się z piłką i pewnym strzałem z około 11 metrów pokonał bramkarza Lubuszanina. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Polonia pokonała Lubuszanina 4:0 i wystąpi w finale Wielkopolskiego Pucharu Polski.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Radliński – 22. Skrobosiński, 25. Henriquez, 2. Borucki, 23. Kozłowski, 8. Zgarda, 10. Kujawa (75` 24. Nowak), 7. Wilk (56` 9. Pawlak), 20. Gajda, 3. Buczma (80` 21. Chopcia), 11. Bartoszak (65` 13. Górzyński).