Magdalena Czwojdrak i Roksana Poll ze srebrnymi medalami. Magdalena Czwojdrak i Roksana Poll ze srebrnymi medalami. Orkan Środa

Lekkoatletyka: Dwa medale olimpijskie

Magdalena Czwojdrak i Roksana Poll z Orkanu Środa w minionym tygodniu zdobyły srebrne medale podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady w sportach letnich.

Roksana Poll zdobyła srebrny medal w skoku wzwyż. Lekkoatletyka Orkanu Środa występowała już w ubiegłorocznych finałach i ma na koncie medalowe występy na mistrzostwach Polski. W Poznaniu startowała z pozycji czwartej zawodniczki w tabelach. Trzy rywalki posiadały tegoroczne wyniki lepsze od naszej skoczkini. Roksana wykazała się jednak dużą klasą. Wszystkie wysokości pokonywała bezbłędnie, a rywalki notowały strącenia. Lepsza okazała się faworytka zawodów, reprezentantka Polski na Igrzyska EYOF z rekordem życiowym 176 cm. Miała dużo szczęścia, ponieważ wysokość 165 cm pokonała dopiero w trzeciej próbie. Roksana pokonała ją w pierwszej i w tym momencie była nawet liderką konkursu. Ola Jankowska z Białegostoku opanowała jednak nerwy i pokonała później kolejne wysokości. Roksana kolejnej wysokości 168 cm już nie pokonała, jak i reszta rywalek. W ten sposób Roksana ukończyła konkurs na drugiej pozycji i zdobyła swój czwarty już medal Mistrzostw Polski.

Drugi medal dla średzkiego klubu zdobyła Magda Czwojdrak w chodzie na 3 km. Był to dla niej pierwszy medal tej rangi zawodów. Lekkoatletka wśród rywalek miała same znajome rywalki, z którymi już wcześniej wygrywała. Jednak nie udało się to jeszcze na najważniejszych zawodach. Postanowiła rozpocząć chód spokojnie i nie forsować tempa zostawiając to rywalkom. Okazało się jednak, że żadna nie kwapiła się do tego, więc tempo przez ponad pół dystansu było bardzo wolne. Po trzech kilometrach jako pierwsza sygnał do przyspieszenia dała właśnie Magda. Jedno okrążenie stadionu wystarczyło aby rozerwać stawkę i w walce o medale pozostały cztery zawodniczki. Do końca trwała walka między tymi rywalkami. Ostatecznie Magda zakończyła swój występ na drugim miejscu i zdobyła srebrny medal. Uzyskany wynik 27.40,00 odbiega sporo od jej możliwości, ale w walce o medale nie zawsze liczą się czasy.