Magdalena Leporowska (pierwszej z lewej) wspólnie z koleżankami zdobyła brąz. Magdalena Leporowska (pierwszej z lewej) wspólnie z koleżankami zdobyła brąz. Polska Agencja Prasowa

Taekwondo: Medal na Uniwersjadzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Magdalena Leporowska z UKS Taekwondo Środa była jedną z zawodniczek polskiej kadry, która zdobyła brązowy medal podczas trwającej Uniwersjady w Neapolu.

Polki do turnieju drużynowego przystąpiły w składzie: Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska. W pierwszej walce biało-czerwone pokonały 22:16 Niemki, dzięki czemu awansowały do ćwierćfinału. Tam ich rywalkami były Chinki. Stawką pojedynku był nie tylko półfinał, ale również co najmniej brązowy medal. Spotkanie było bardzo zacięte, ale to biało-czerwone wyszły z niego obronną ręką, wygrywając 12:11.

- Taekwondo to sport wywodzący się z Azji, więc pokonanie zawodniczek z któregoś z krajów azjatyckich zawsze jest sporym sukcesem. Bardzo się cieszę, że nam się to udało – powiedziała Adamkiewicz dla Magazynu Sportowiec. W półfinale już tak jednak dobrze nie było. Polki znów trafiły na Azjatki, tym razem z Tajwanu. Niespodzianki nie było i dziewczyny przegrały aż 3:16. Brązowy medal jest jednak dużym sukcesem polskiej ekipy.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.