Piłka nożna: Remisowe starcie z Bałtykiem [wideo]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W meczu trzeciej kolejki na własnym stadionie Polonia Środa bezbramkowo zremisowała z Bałtykiem Koszalin.

Od samego początku spotkanie nie było toczone w zawrotnym tempie, a poczynaniom obu zespołów towarzyszyło sporo niedokładności. Pierwsi sygnał do ataku dali poloniści. W 15. minucie po odegraniu piłki przez Łukasza Żeglenia z powietrza z pierwszej piłki lewą nogą uderzał Jakub Wilk i tylko fantastyczna interwencja bramkarza rywali uratowała Bałtyk od starty bramki. Gdy wydawało się że Polonia przyspieszy i zdobędzie upragnioną bramkę, to tempo meczu spadło, a żaden z zespołów długo nie stworzył sobie klarownej sytuacji bramkowej. Tym samym pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

W przerwie meczu w Polonii nastąpiła jedna zmiana. Boisko opuścił Damian Słabikowski, a w jego miejsce wszedł pozyskany z Kotwicy Kołobrzeg Adrian Szynka. Była to zmiana typowo ofensywna i pokazywała, że Polonia nie zamierza zadowolić się w tym meczu remisem. W 57. minucie bliski szczęścia był Łukasz Żegleń, który niewiele się pomylił po podaniu Luisa Henriqueza. Dwanaście minut później poloniści długo rozgrywali swoją akcję, aż w końcu na strzał z dystansu zdecydował się Oskar Kozłowski. I tym razem piłka poszybowała obok bramki rywali. Z biegiem czasu na bramkę rywali sunęły kolejne ataki Polonii, ale brakowało skuteczności. W drugiej części gry Bałtyk nastawił się tylko na grę z kontry i bardzo rzadko zagrażał bramce Przemysława Frąckowiaka. Polonia za to koniecznie chciała to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Jednak do samego końca Bałtyk dobrze się bronił i bezbramkowy remis utrzymał się do końcowego gwizdka sędziego.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Frąckowiak – 23. Kozłowski, 22. Skrobosiński, 2. Borucki, 25. Henriquez, 10. Kujawa, 8. Zgarda, 7. Wilk, 9. Żegleń (78` 13. Górzyński), 11. Nowak (60` 19. Draszczyk), 17. Słabikowski (46` 66. Szynka).

Bałtyk Koszalin wystąpił w składzie: 71. Pogorzelec – 3. Ponurko, 4. Jasitczak, 8. Czenko, 9. Włodarczak (57` 99. Węsierski – Gruchała), 10. Rak, 7. Gregorek (51` 11. Czapłygin), 16. Putno, 20. Rapita (62` 14. Duszkiewicz), 21. Forczmański, 77. Walaszczyk (77` 22. Kisły)

Żółte kartki: Słabikowski, Skrobosiński

Widzów: około 350 osób

Media

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ