Piłka nożna: Zwycięskie derby dla Orkana

Orkan Jarosławiec pokonał rezerwy Polonii Środa w meczu pierwszej kolejki trzeciej wielkopolskiej klasy okręgowej. Udany start zaliczyły też inne powiatowe drużyny.

Bramki dla drużyny z Jarosławca strzelili Kamil Krajewski (65 minuta) i Bartłomiej Paczkowski (92 minuta). W drugiej kolejce Orkan rozegra swój pierwszy mecz z tym sezonie na własnym boisku. Przeciwnikiem będzie Avia Kamionki. Początek meczu w niedzielę 18 sierpnia o 17.00.

Udany start w nowy sezon zaliczyli również piłkarze Kłosa Zaniemyśla, którzy zmierzyli się z Płomieniem Nekla. Po ciężkim meczu drużyna z powiatu średzkiego wygrała 3:2. Gole dla Kłosa zdobywali Grzelak (32 i 87 minuta) oraz Stańczyk (75 minuta z karnego). W kolejnym meczu piłkarze z Zaniemyśla znów zagrają na własnym boisku. Przeciwnikiem będzie następna drużyna z powiatu wrzesińskiego, czyli Orlik Miłosław. Początek meczu w niedzielę 18 sierpnia o 14.00.

Zwycięstwo w pierwszej kolejce zanotowała też drużyna GTS Phytopharm Klęka. W wyjazdowym starciu z Orlikiem Miłosław padł rezultat 2:1 dla ekipy z gminy Nowe Miasto. Bramki zdobywali: Tomasz Antkowiak (12 minuta) i Przemysław Kropski (43 minuta). W drugiej kolejce przyjdzie czas na pierwszy tegorocznym mecz na własnym boisku. Przeciwnikiem będzie Sparta Orzechowo, drużyna z powiatu wrzesińskiego. Początek meczu w niedzielę 18 sierpnia o 15.00.

Wyniki spotkań pierwszej kolejki (III wielkopolska klasa okręgowa)

Kłos Zaniemyśl – Płomień Nekla 3-2
Orlik Miłosław – Phytopharm Klęka 1-2
Sparta Orzechowo – Warta Śrem 1-9
Polonia II Środa – Orkan Jarosławiec 0-2
Avia Kamionki – Meblorz Swarzędz 3-0
Piast Kobylnica – Lider Swarzędz 4-1
Przemysław Poznań – Szturm Junikowo (przełożony)