Zapasy: Dwa krążki na mistrzostwach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 27-28 września kilku zapaśników Tęczy uczestniczyło w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Rudniku (w okolicach Raciborza).

Zawody w grupie wiekowej do lat 23 były niezwykle ważne z punktu widzenia rywalizacji w ramach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokaty średzkich sportowców przypisane są do zdobyczy punktowych, a te z kolei zamieniane na środki finansowe.

Do Rudnika pod wodzą trenera Krzysztofa Polowczyka udali się Gabriela Kaźmierowska (kat. 62 kg), Szymon Gołębiewski (kat. 65 kg), Patryk Kaźmierowski (kat. 74 kg) i Filip Nowaczyk (kat. 125 kg). Dla Gabrieli Kaźmierowski był to pierwszy start w grupie młodzieżowców. Po przegranych, ale zaciętych dwóch pojedynkach Gabrysia została sklasyfikowana na 7 miejscu. Szymon Gołębiewski z uwagi na obowiązki zawodowe przed zawodami nie brał w pełni czynnego udziału w przygotowaniach do turnieju. Przegrał swoje dwa pojedynki i został sklasyfikowany na 10. miejscu.

Patryk Kaźmierowski w swojej kategorii wagowej stoczył pięć bardzo trudnych pojedynków. W czterech z nich wyszedł zwycięsko, a w jednym musiał uznać wyższość swojego rywala. Ostatecznie wywalczył brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Filip Nowaczyk też w jednym z pojedynków musiał uznać wyższość swojego rywala. W trzech pozostałych starciach wyszedł zwycięsko z rywalizacji i wywalczył brązowy medal mistrzostw.

- Bardzo się cieszę z postawy moich zawodników. Rywalizacja na tych mistrzostwach stała na bardzo wysokim poziomie i tym bardziej cieszy wywalczenie ósmego miejsca w Polsce w klasyfikacji drużynowej – relacjonuje trener Krzysztof Polowczyk. - Praca w klubie w każdej z grup wiekowych stoi na bardzo dobrym poziomie, o czym świadczą medale wywalczone praktycznie na każdej z imprez zapaśniczych i łącznie ponad 80 zdobytych punktów za 2019 rok, w ramach współzawodnictwa sportowego Ministerstwa Sportu i Turystyki. To stawia nas w tej rywalizacji w czołówce wszystkich średzkich dyscyplin sportowych – dodaje szkoleniowiec ULKS Tęcza Środa.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ