Wydrukuj tę stronę

Karate: Zdobycze Mikasy na północy

Kierunek na północ obrali w miniony weekend karatecy średzkiej MIKASY. Najpierw, w sobotę startowali w Satori Cup w Złotowie, a później – w niedzielę – w Antai Cup w Baniach koło Pyrzyc.

Do Złotowa pojechała czwórka zawodników, którzy zdobyli tam siedem medali. Mateusz Kaczor w kata chłopców 2004-2005 zdobył brązowy medal mając najniższy stopień w całej stawce. Drugi brąz zdobył w swoim debiutanckim występie w konkurencji sumo. Złoty medal w kata dziewcząt z białymi pasami wywalczyła Marta Kroczka. Oboje z Mateuszem startowali też w kodachi, ale tym razem nie udało im się stanąć na podium tej konkurencji. Złoty medal w kata młodziczek i brązowy w kata kobudo dziewcząt wywalczyła Vanessa Węcławiak. Jeszcze lepszy bilans odnotowała jej starsza siostra – Nicole, która tryumfowała w kobudo, a w kata juniorek młodszych wywalczyła srebro.

Po sobotnich wyczynach w Złotowie mocno rozbudzony był apetyt podopiecznych Darii i Dariusza Węcławiaków przed niedzielnym startem w zachodniopomorskich Baniach. Oprócz sióstr Węcławiak pojechało tam trzech chłopców: Patryk Zimowski, Konstanty Wartecki i Jędrzej Jezierski. Mimo dobrego występu w kata chłopców 2009-2010 nie udało się stanąć na podium wracającemu do startów po miesięcznej kontuzji Patrykowi. Dobrze zaprezentował się Jędrzej, który w kata juniorów zdobył srebro. Najlepszym w niedzielę zawodnikiem MIKAY okazał się Konstanty, który zdobył dwa złote medale nie dając szans rywalom ani w kihonie PK, ani w kata PK.

Świetne zdobycze kolegów uzupełniły dziewczęta. Vanessa Węcławiak zdobyła brąz w kata młodziczek, a jej starsza siostra Nicole w dobrym stylu wygrała kategorię kata kadetek (14-15 lat). Sukcesy w Baniach okazały się tym cenniejsze, że konkurencje kata były tam obsadzone zawodniczkami i zawodnikami prezentującymi bardzo wysoki poziom, którego średzka ekipa nie spodziewała się po takim lokalnym turnieju. Dodatkowo Daria i Nicole Węcławiakówny pełniły na Antai Cup odpowiedzialną rolę sędziów.