×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Karate: Dwa medale zdobyte w Karlovych Varach

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Po raz kolejny karatecy MIKASY wystąpili w zmaganiach federacji Shotokan Karate Do of United Nations. W miniony weekend aż czternaścioro z nich weszło w skład polskiej ekipy na Mistrzostwa Świata i Światowy Puchar Młodszych Stopni (Kohai Cup) tej organizacji rozegrane w Karlovych Varach.

W mistrzostwach wystąpili: Jacek Jezierski (w kata weteranów) i Nicole Węcławiak (w kata kadetek). Dla Jacka był to debiut na imprezie tej rangi i wielkości. Nicole, dotąd startująca z powodzeniem w Kohai Cup, tym razem w mistrzowskiej stawce mając 22 rywalki, po dobrych dwóch rundach przebiła się do ośmioosobowego finału, co na imprezie tej rangi jest nie lada wyczynem. Reszta dzieci i młodzieży ze średzkiego klubu wystartowała w Kohai Cup, gdzie najbliżej medali (na czwartych pozycjach) byli: Zbyszko Sowa i Vanessa Węcławiak oraz Jan Sobczyński (był piaty). Kontrowersyjne werdykty sędziów zamknęły drogę do medali Mateuszowi Kaczorowi i Jędrzejowi Jezierskiemu. Godnie zadebiutowali z orzełkami na piersi inni młodzi średzianie: Marta Kroczka, Wojciech Kaczor, Jędrzej Sowa, Szymon Głowania i Konstanty Wartecki.

Jednak najwięcej radości pełniącemu w Czechach rolę jednego z coachów polskiej ekipy Dariuszowi Węcławiakowi przysporzył występ w Kohai Cup naszych dorosłych. Najpierw w kata pań powyżej 18 lat (9-7kyu) brązowy medal zdobyła absolutna debiutantka – Monika Kaczor, która pomyślnie zmierzyła się nie tylko z rywalkami ale i z tremą występu na takiej imprezie w wielkiej hokejowej hali. Ten pierwszy średzki medal wywołał szał radości całej polskiej ekipy. Chwilę później w konkurencji kata panów +18 (9-7kyu) sukces Moniki „przebił” jeszcze Yauhen Shelest, który pokonał wszystkich rywali i zdobył złoto! Jak się później okazało było to jedyne złoto dla Polski zdobyte w całej imprezie! W sumie średzianie zdobyli dwa z sześciu polskich medali w Kohai Cup i już zapowiadają, że nie zabraknie ich w wiosennym European Kohai Cup w bośniackiej Banja Luce!

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.