Piłka nożna: Trzy bramki w Kołobrzegu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 19 października piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem przeciwnikiem w wyjazdowym meczu była Kotwica Kołobrzeg. Na mecz z jednym z faworytów trzeciej ligi średzki zespół udał się przetrzebiony kontuzjami.

Trener Krzysztof Kapuściński w Kołobrzegu posłał do boju „młode wilki”, które zajęły miejsce w składzie bardziej doświadczonych zawodników. Poloniści grali mocno cofnięci wyczekując rywala na swojej połowie i szukając okazji na zdobycie bramki w szybkich kontratakach. Kotwica z kolei grała bardzo spokojnie, aby po chwili przyspieszyć grę i po dwóch, trzech podaniach znaleźć się pod bramką Przemysława Frąckowiaka.

W 35. minucie po błędzie w defensywie Piotra Wujca, który za krótko podał piłkę do tyłu, futbolówkę przejął Michał Marczak. Nie udało mu się minąć średzkiego bramkarza, jednak będąc pod linią końcową posłał piłkę na głowę Michała Ciarkowskiego. Ten po raz pierwszy trafił do bramki Polonii. Trzy minuty później padła druga bramka. Podanie w pole karne z boku boiska posłał Adam Pazio. Piłka spadła wprost pod nogi Michała Marczaka, który z bliska pokonał bramkarza Polonii.

Po zmianie stron Polonia zepchnęła zespół Kotwicy do obrony. Długim fragmentami poloniści niemal nie schodzili z połowy rywala, jednak nie udawało się zdobyć bramki. W końcówce meczu po rzucie wolnym Maciej Wichtowski głową skierował piłkę do średzkiej bramki. Polonia Środa przegrała wyjazdowy mecz z Kotwicą Kołobrzeg 0:3.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: 1. Frąckowiak – 5. Wujec, 28. Chraplak (57` 23. Kozłowski), 22. Skrobosiński, 25. Henriquez, 10. Kujawa, 11. Nowak (62` 6. Ceglewski), 66. Szynka, 15. Kaźmierczak (59` 21. Robaczyński), 9. Żegleń, 13. Górzyński (80` 19. Draszczyk)

Kotwica Kołobrzeg wystąpiła w składzie: 25. Koliński – 6. Piesio (68` 5. Wojtasiak), 7. Ciarkowski, 8. Chyła, 9. Marczak (75` 11. Retlewski), 15. Deja, 16. Krysztopowicz, 18. Poznański, 21. Trojanowski (83` 17. Zieliński), 23. Pazio, 26. Wichtowski

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś temat, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA