Lekkoatletyka: Warsztaty z mistrzami sportu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

O tym, że aktywność fizyczna jest niezwykle istotna w naszym życiu, trzeba przekonywać dzieci od najmłodszych lat. Pomagają w tym różne okolicznościowe akcje.

W miniony czwartek 30 stycznia uczniowie szkoły podstawowej z klas 1-3 w Słupi Wielkiej wraz z nauczycielką wychowania fizycznego Katarzyną Januszkiewicz uczestniczyli w warsztatach Monika Pyrek Camp, które odbyły się w Szczecinie. W sportowych zmaganiach wzięło udział 300 uczniów szkół podstawowych.

Monika Pyrek Camp to pierwsze warsztaty skoku o tyczce w Polsce. Celem warsztatów było zachęcenie uczniów do aktywności fizycznej i przybliżenia wspomnianej dyscypliny sportowej, czyli skoku o tyczce. Dzieci wykonywały podstawowe elementy treningu tyczkarskiego oraz mogły zaliczyć i uzyskać pierwsze wysokości w życiu.

Warsztaty prowadzone były pod okiem mistrzyń i mistrzów Polski: Moniki Pyrek, Piotra Liska, Marty Pihan-Kuleszy i Romana Kuleszy. Po zakończonych zmaganiach sportowych każdy z uczestników otrzymał dyplom "zostania tyczkarzem" i nagrody.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

NOWE ZDJĘCIA

Kijewo: Nie ma chętnych na biurowiec
Powiat: Gdzie można się wykąpać?
Koronawirus: Stan na dzień 6 sierpnia
Środa: Miasto kupi pojazdy elektryczne?
Powiat: Ilu mieszkańców zarobiło miliony?