Pomimo zimowej aury, tym razem za swój cel biegacze obrali tzw. "Górę Bismarcka". Pomimo zimowej aury, tym razem za swój cel biegacze obrali tzw. "Górę Bismarcka".

Trenowali na "Bismarcku"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ubiegłą niedzielę biegacze średzkiej Polonii wybrali się na nietypowy trening. Tym razem zdobyli tzw. „Górę Bismarcka”.

„Góra Bismarcka” lub też „Góra Konwaliowa” to spore wzniesienie (ponad 99 metrów), leżące w lesie przy trasie katowickiej, w gminie Krzykosy. To miejsce bardzo popularne wśród rowerzystów i biegaczy, którzy w takich warunkach ćwiczą siłę i wytrzymałość. W niedzielne, mroźne przedpołudnie dziewięciu biegaczy Polonii postanowiło spróbować swoich sił na tym trudnym terenie. Jak sami przyznają, przebiegli trzy pętle po 3 km każda, z podbiegiem na szczyt góry. Doliczając dystans dzielący wzniesienie od miejsca, w którym pozostawili samochody, w sumie wykonali ponad godzinny, dwunastokilometrowy trening (12 km).

Jak podkreślają średzcy biegacze, tego typu treningi odbywają się przede wszystkim z myślą o wymagającej czerwcowej sztafecie Środa – Kralupy.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.