Podczas gali "Night of Champions" odbyło się 11 walk w formule boks, MMA i ju-jitsu. Podczas gali "Night of Champions" odbyło się 11 walk w formule boks, MMA i ju-jitsu. SH

Noc czempionów, noc średzian [GALERIA]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gala „Night of Champions” upłynęła pod znakiem jedenastu walk w formule boksu, MMA i brazylijskiego ju-jitsu. Impreza okazała się sukcesem frekwencyjnym i przede wszystkim lokalnym – w swoich walkach zwyciężyli wszyscy trzej średzianie, których oglądaliśmy na ringu.

Sześć walk zakończyło się przed czasem, w pięciu przypadkach o zwycięstwie decydował werdykt sędziów. Co oczywiste, największe emocje wśród publiczności wzbudziły walki średzian, którzy nie zawiedli gromko dopingujących na trybunach. W bokserskiej walce wieczoru Marcin Szczepański pokonał jednogłośnie na punkty Tomasza Szumiłowskiego. Dwaj pozostali miejscowi zawodnicy, którzy walczyli w formule brazylijskiego ju-jitsu, swoje walki wygrywali już w pierwszej rundzie: Sławomir Szymkowiak pokonał Mieczysława Jędrzejczaka, a Dawid Barczak wygrał z Mateuszem Kowalskim.

Sobotnie wydarzenie, które odbyło się w hali widowiskowo-sportowej ZSR, zorganizowano z rozmachem godnym gal sportów walki, jakie mamy okazję obserwować w telewizji. Nie zabrakło okolicznościowych występów: średzcy raperzy Dwa Asy najpierw otworzyli wydarzenie, a później wyprowadzili na ring M. Szczepańskiego. Trybuny były w całości wypełnione, podobnie jak parkiet, gdzie mieściła się strefa VIP. Można w niej było spotkać zawodowych bokserów, m.in. Damiana „Wrzosa” Wrzesińskiego (zapowiadającego w ringu swoją walkę o tytuł mistrza Polski wagi lekkiej, która w przyszły weekend odbędzie się w Zgorzelcu) i Michała Chudeckiego (czterokrotnego mistrza Polski), a także przedstawicieli zupełnie odmiennych dyscyplin sportowych – tego dnia w hali przy „Rolibudzie” zagościł chociażby Jerzy Janowicz, aktualnie bodaj najlepszy polski tenisista, półfinalista Wimbledonu z 2013 roku.

Gala sportów walki odbyła się w Środzie nie po raz pierwszy, bo poprzednio miała miejsce w grudniu 2016 roku. Mając na uwadze niezmienne zainteresowanie mieszkańców miasta (i nie tylko) tego typu imprezami – z pewnością będą kolejne.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.