Wojciech Marok (pierwszy z lewej) na podium Halowych Mistrzostw Polski. Wojciech Marok (pierwszy z lewej) na podium Halowych Mistrzostw Polski. Marcin Małecki

Orkan na medal... a nawet dwa!

Dwa medale wywalczyli zawodnicy Orkana Środa podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce, które w miniony weekend odbywały się w Toruniu. Srebro w pchnięciu kulą zdobył Wojciech Marok, a brąz w skoku wzwyż powędrował do Roksany Poll.

Na halowe mistrzostwa, które od piątku do niedzieli odbywały się w Toruniu, Orkan wystawił dziesięciu zawodników. W najlepszym nastroju z miasta Kopernika powrócił Wojciech Marok, który choć nie osiągnął rekordu życiowego, to z wynikiem 18,28 m zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą do lat 18. Brązowy medal wywalczyła Roksana Poll, która w skoku wzwyż do lat 18 osiągnęła wynik 171 cm.

O medal otarła się Anna Kulpińska, która rywalizowała w biegu na 60 m przez płotki. Zajęła „najgorsze”, 4. miejsce, które zdobyła dzięki życiówce 8,77 s. Rekordowy czas osiągnęła również w biegu na 60 m – w finale B wypracowała wynik 7,82 s.

Świetne rezultaty osiągnęli również Zofia Łuczak i Kamil Kusza. Z. Łuczak w skoku wzwyż do lat 20 osiągnęła rezultat 163 cm, co dało jej 5. lokatę. Z kolei K. Kusza w chodzie na 5 km do lat 20 osiągnął wynik życiowy 27:52,13, co dało mu 9. pozycję.

W biegu na 60 m do lat 18 Ewelina Rozmiarek zajęła 2. miejsce w finale B, osiągając życiówkę 7,91 s. Martyna Jankowska w biegu na 400 m do lat 20 wywalczyła 4. pozycję w finale B, Sara Neumann w biegu na 200 m do lat 20 osiągnęła 5. miejsce w finale B, a Zuzanna Nowak w biegu na 60 m przez płotki zajęła 5. lokatę w finale B.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl