Aktualnie do lidera Kotwicy Kórnik piłkarki Polonii tracą 3 punkty. Aktualnie do lidera Kotwicy Kórnik piłkarki Polonii tracą 3 punkty.

Pokonały lidera. Dziewczyny nadal w grze o awans!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zespół kobiet Polonii pokonał 3:0 lidera tabeli, Kotwicę Kórnik, i nadal pozostaje w grze o awans na zaplecze Ekstraligi. Aktualnie do rywala zza między traci 3 punkty.

Sobotni mecz był doskonałą okazją do zredukowania straty do lidera tabeli. Podopieczne Marka Gierałki ją wykorzystały, w dodatku w bardzo efektownym stylu. Po bramkach Agnieszki Nowakowskiej, Aleksandry Szukalskiej i Katarzyny Ciesiółki pokonały Kotwicę 3:0, dla której była to dopiero druga porażka w sezonie.

Średzianki, jako wiceliderki tabeli, tracą do Kotwicy 3 punkty i są jedynym zespołem, który może jej jeszcze zagrozić w walce o awans. Do końca sezonu pozostało 5 kolejek, dlatego nasza drużyna musi regularnie punktować, a także liczyć na kolejne potknięcie zespołu z Kórnika. Przy równej liczbie punktów wyżej byłaby Polonia, ze względu na lepszy bilans bezpośrednich starć (w pierwszym pojedynku obu zespołów padł bezbramkowy remis).

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.