Uczestnicy MegaMisji i nauczyciele podczas wizyty dziennikarki z Głosu Powiatu Średzkiego. Uczestnicy MegaMisji i nauczyciele podczas wizyty dziennikarki z Głosu Powiatu Średzkiego.

MegaMisja uczniów z Brodowa [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Uczniowie klas drugich i trzecich z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brodowie podjęli się wielkiego wyzwania. Zaangażowały się bowiem w MegaMisję, czyli cyfrową edukację w szkole i świetlicy szkolnej. By wziąć udział w konkursie, jednym z zadań podczas misji było spotkanie z dziennikarzem.

Na zaproszenie małych "agentów" misji oraz nauczycieli: Anny Kaczałka, Pawła Urbanowicza i Aleksandry Szymenderskiej do szkoły w Brodowie przybyła dziennikarka lokalnej gazety Głos Powiatu Średzkiego, Małgorzata Frąckowiak. Tym razem role się odwróciły. To dzieci, poprzez zadawanie pytań, "wzięły pod ostrzał" gościa, poznając tym samym bliżej pracę dziennikarza. Kreatywni uczniowie z łatwością wcielili się w rolę małych redaktorów, przeprowadzając, z odwagą i profesjonalizmem, wywiad z M. Frąckowiak, po którym same opowiedziały, czego uczą się z MegaMisją.

Tym samym uczniowie z brodowskiej szkoły spełnili kolejne zadanie w projekcie, by tym razem wziąć udział w konkursie organizowanym przez Fundację Orange – MegaMisja, którego nagrodą jest wizyta Grzegorza Kasdepke w placówce, pisarza i dziennikarza, ambasadora MegaMisji.

Uczniowie w programie zdobywają kompetencje z 11 obszarów tematycznych m.in.: jak szukać informacji w różnych źródłach, jak bezpiecznie prezentować się w sieci, czym różni się przekaz audio od przekazu video, jakie prawa przysługują autorowi, jak edytować proste grafiki, jak bezpiecznie komunikować się przez media, czym różni się reklama od informacji, jak nagrać i odtworzyć plik video, czym różni się uwiecznienie od upublicznienia wizerunku oraz czym jest programowanie.

Tak ważne dziś i w przyszłości kompetencje cyfrowe oraz społeczne dzieci zdobywają poprzez zabawę. Każda godzina edukacyjnych zajęć jest inna, ale za każdym razem przeżywają niezapomnianą przygodę. Dodajmy, że w czasie trwania MegaMisji, realizując kolejne obszary tematyczne, dzieci zdobywają nagrody dla swojej szkoły – tablety, kreatywne zestawy plastyczne, pakiety książek i gier planszowych oraz zestawy zabawek edukacyjnych i audiobooków.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.