Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W ramach projektu Erasmus+ "Migracja i kryzys uchodźców z punktu widzenia uczniów" od 13-17 maja odbyło się już ostatnie spotkanie uczniów i nauczycieli ze Słowenii, Słowacji, Włoch, Rumunii, Polski i Hiszpanii.

Grupa dwóch uczennic wraz z nauczycielką Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie spędziła cudowny tydzień w północno-zachodniej Hiszpanii. Uczestnicy projektu mieli możliwość rozmowy z marokańskim imigrantem, wziąć udział w spektaklu dotyczącym kwestii migracji oraz tworzyć zabawki z nakrętek, które następnie będą przekazane dzieciom z Zachodniej Sahary. Ponadto średzianie poznali kulturę galicyjską, poprzez m.in. wspólne tworzenie kwiatowego dywanu z logiem projektu, zwiedzanie wyspy Ons oraz regionalnego muzeum Masso w Bueu. Ostatniego dnia wycieczki była możliwość zwiedzania popularnego miejsca pielgrzymek - Santiago de Compostela.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.