Uczestnicy spotkania z Polski, Grecji, Rumunii, Portugalii, Hiszpanii, Łotwy i Turcji w mieście Brasov Uczestnicy spotkania z Polski, Grecji, Rumunii, Portugalii, Hiszpanii, Łotwy i Turcji w mieście Brasov

Zwiedzili Rumunię

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na przełomie listopada i grudnia przedstawiciele grona pedagogicznego Niepublicznego Gimnazjum „Keglik” wzięli udział w 5. Międzynarodowym Spotkaniu w ramach Erasmusa, które odbyło się w Rumunii.

Wydarzenie rozpoczęło się w miejscowości Hirlau, położonej w północno-wschodnim krańcu Rumunii. Pierwszego dnia średzcy nauczyciele powitani zostali chlebem i solą przez uczniów tamtejszego Liceum Technologicznego w tradycyjnych strojach ludowych. Przy okazji poznali oni metody nauczania rumuńskiego systemu szkolnictwa. W kolejnych dniach odwiedzili słynny zamek Draculi w siedmiogrodzkim Branie, miasto Brasov, będące jednym z największych w Rumunii, a także Isai, gdzie podziwiali Pałac Kultury i katedrę katolicką oraz grekokatolicką.

Jeszcze przed powrotem do Polski grono pedagogiczne „Keglika” wraz z pozostałymi uczestnikami Międzynarodowego Spotkania omówili kwestie projektowe dotyczące ich kolejnego zjazdu, który odbędzie się na greckiej wyspie Chios.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Natom
Wyprzedaż butów...