Wydrukuj tę stronę
Tym razem uczniowie „Dwójki” gościli rówieśników z Ukrainy Tym razem uczniowie „Dwójki” gościli rówieśników z Ukrainy Fot. Szkoła Podstawowa nr 2 w Środzie

Środa: „Dwójka” gościła rówieśników z Ukrainy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szkoła Podstawowa nr 2 w Środzie Wielkopolskiej organizowała kolejną wymianę, tym razem z ukraińskim miastem Mohylów Podolski. W ramach projektu, którego celem jest poszerzenie kompetencji językowych i integracja pomiędzy młodzieżą do Środy zawitali uczniowie z Ukrainy.

W ramach wymiany goście zza wschodniej granicy byli oprowadzani przez kolegów ze średzkiej „dwójki”.

– Odbyły się również zajęcia integracyjne, podczas których młodzież poznała formy pozdrowień, przedstawiania się w obu językach oraz wykonała ilustrowane słowniki. Trzeciego dnia pobytu cała grupa wyruszyła do stolicy Wielkopolski, gdzie zwiedziła Stary Rynek, poznała historię Poznania oraz zawitała do Muzeum Rogalowego. Kolejnego dnia uczestnicy spotkania integrowali się podczas wspólnych gier i zabaw. Razem przygotowali też kolaże o swoich miastach oraz quizy, sprawdzające wiadomości na temat Ukrainy i Polski. Wieczorem wzięli udział w warsztatach artystycznych pt.: „Wesele polskie”, zakończonych dyskoteką – wyjaśnia Anna Wnuk, koordynator wymiany ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Środzie.

Dodajmy, że polska grupa otrzymała już zaproszenie na spotkanie do Mohylowa, które odbędzie się w czerwcu 2020 r.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl