Uczniowie klasy patronackiej Solarisa kształcą się w zawodzie ślusarza z uprawnieniami spawacza Uczniowie klasy patronackiej Solarisa kształcą się w zawodzie ślusarza z uprawnieniami spawacza Fot. Zespół Szkół Rolniczych w Środzie

Środa: Przyszli pracownicy Solarisa kształcą się w Rolibudzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Zespole Szkół Rolniczych naukę rozpoczęli uczniowie pierwszej klasy patronackiej największego producenta autobusów i tramwajów. Przyszli absolwenci branżowej szkoły I stopnia kształcą się w zawodzie ślusarz.

W ramach współpracy rolibudy z Solarisem, w średzkiej fabryce Solarisa praktykę zdobywać będą uczniowie klasy patronackiej o profilu ślusarz.

– Współpraca będzie polegała na tym, że uczniowie będą mieli zajęcia praktyczne w średzkim zakładzie Solarisa, z możliwością zdobycia usprawnień spawalniczych – wyjaśnia Ewelina Zawielak, dyrektorka Zespołu Szkół Rolniczych im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Środzie.

W klasie patronackiej uczy się 10 uczniów, którzy zdobędą praktyczne umiejętności związane z operacjami ślusarskimi, spawalniczymi i obróbką skrawaniem, a także zapoznają się z najnowocześniejszą technologią oraz budową autobusów i tramwajów. Najlepsi absolwenci szkoły będą mieli możliwość uzyskania zatrudnienia w fabryce Solarisa.

Oprócz rolibudy klasa patronacka Solarisa działa w Branżowej Szkole I stopnia w Murowanej Goślinie, gdzie uczy się 14 uczniów, którzy kształceni są w zawodzie technik mechanik. Niebawem uruchomiona zostanie kolejna klasa patronacka Solarisa, tym razem w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu, w zawodzie elektryk.


Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA