Oceń ten artykuł
(0 głosów)

80 uczestników wzięło udział w XVI Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych, który odbył się w średzkim ośrodku kultury. Celem festiwalu było popularyzowanie wśród młodych wykonawców pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, wojennej czy powstańczej.

W kategorii szkoły podstawowe klasy 1-4 pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Klofta z SP Słupia Wielka za wykonanie utworu „Białe róże”. Kolejne miejsca uzyskali reprezentanci SP Szczodrzykowie („To nasza ojczyzna”) oraz Vanessa Wiśniewska z SP w Kolniczkach („Wojenko wojenko”).

W kategorii szkoły podstawowe klasy 5-8 pierwsze miejsce zdobyła Sandra Michalak z Chociszy za zaśpiewanie utworu „Uwierz Polsko”, która oprócz nagrody w kwocie 300 zł zdobyła nagrodę specjalną w wys. 500 zł ufundowaną przez przewodniczącego jury Przemysława Piechockiego. Drugie miejsce uzyskali ex aequo: Filip Sznura z SP1 w Kórniku oraz Jakub Kośmider (SP Pigłowice) za wykonanie pieśni „Legiony”, a trzecie miejsce – SP3 za „Modlitwę Armii Krajowej”.

Wśród szkół średnich najlepsza okazała się Angelika Bączkiewicz z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni, która wykonała miks pieśni patriotycznych. Drugie miejsce uzyskała Wiktoria Gałążewska ze średzkiego LO za zaśpiewanie utworu „Mury”. Nagrodę otrzymała również Olga Wojciechowska z wrześniskiego ZS Politechnicznych.

Na scenie wystąpili również maluchy z przedszkola „Stokrotka”, których występ został nagrodzony gromkim aplauzem. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Rolniczych.

Janusz

Absolwent gospodarki przestrzennej i technikum drogowego, jednak z pasji wybrał dziennikarstwo. Pracował m.in. w poznańskim oddziale Onet.pl, w "Głosie Wielkopolskim" i Radiu Emaus. Od 14 lat tworzy swój własny portal Lazarz.pl, a od niedawna również InfoKostrzyn.pl. Lubi informować opinię publiczną o tym co się dzieje. Interesuje się w szczególności inwestycjami, transportem i sprawami społecznymi.

Jeśli masz sprawę, która wymaga interwencji: j.ludwiczak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

DominoFashion Grudzień
Reklama GPŚ BOCZNA