×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Wydrukuj tę stronę
Środa: Przegląd pieśni patriotycznych Fot. Radosław Gościniak/Ośrodek Kultury w Środzie

Środa: Przegląd pieśni patriotycznych

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

80 uczestników wzięło udział w XVI Międzypowiatowym Przeglądzie Pieśni i Piosenek Patriotycznych, który odbył się w średzkim ośrodku kultury. Celem festiwalu było popularyzowanie wśród młodych wykonawców pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej, wojennej czy powstańczej.

W kategorii szkoły podstawowe klasy 1-4 pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Klofta z SP Słupia Wielka za wykonanie utworu „Białe róże”. Kolejne miejsca uzyskali reprezentanci SP Szczodrzykowie („To nasza ojczyzna”) oraz Vanessa Wiśniewska z SP w Kolniczkach („Wojenko wojenko”).

W kategorii szkoły podstawowe klasy 5-8 pierwsze miejsce zdobyła Sandra Michalak z Chociszy za zaśpiewanie utworu „Uwierz Polsko”, która oprócz nagrody w kwocie 300 zł zdobyła nagrodę specjalną w wys. 500 zł ufundowaną przez przewodniczącego jury Przemysława Piechockiego. Drugie miejsce uzyskali ex aequo: Filip Sznura z SP1 w Kórniku oraz Jakub Kośmider (SP Pigłowice) za wykonanie pieśni „Legiony”, a trzecie miejsce – SP3 za „Modlitwę Armii Krajowej”.

Wśród szkół średnich najlepsza okazała się Angelika Bączkiewicz z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni, która wykonała miks pieśni patriotycznych. Drugie miejsce uzyskała Wiktoria Gałążewska ze średzkiego LO za zaśpiewanie utworu „Mury”. Nagrodę otrzymała również Olga Wojciechowska z wrześniskiego ZS Politechnicznych.

Na scenie wystąpili również maluchy z przedszkola „Stokrotka”, których występ został nagrodzony gromkim aplauzem. Organizatorem wydarzenia był Zespół Szkół Rolniczych.