×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 55

Środa: Olimpiada wiedzy o AIDS Fot. Sanepid w Środzie

Środa: Olimpiada wiedzy o AIDS

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

184 uczniów wzięło udział w Olimpiadzie wiedzy o AIDS, który zorganizował średzki sanepid przy współpracy starostwa powiatowego. Uczestnicy musieli wykazać się m. in. wiedzą na temat zakażeń wirusa HIV.

Każdego roku, 1 grudnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Środzie Wlkp. i średzkie Starostwo Powiatowe już po raz trzynasty zorganizowały Powiatową Olimpiadę Wiedzy o AIDS dla uczniów klas szkół ponadpodstawowych. W eliminacjach szkolnych konkursu wzięło udział 184 uczniów, z czego do finału olimpiady, która odbyła się 11 grudnia przystąpiło 8 uczniów z trzech szkół średnich.

– Uczniowie mieli do rozwiązania test z wiedzy na temat zakażeń wirusem HIV i zachorowań na AIDS, obejmujący m. in. etiologię i drogi szerzenia się zakażeń oraz psychospołeczne problemy osób zakażonych wirusem. Dodatkowe punkty można było uzyskać za przeprowadzenie na terenie swojej szkoły kampanii informacyjno-edukacyjnej skierowanej do rówieśników – wyjaśnia Maria Deręgowska, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej.

Zwycięzcą Powiatowej Olimpiady Wiedzy o AIDS został Maciej Kulawik z LO, drugie miejsce zdobyła Anna Kurpik z „Hipolita”, a trzecie Martyna Krakowska z „Rolibudy”.

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i bony upominkowe ufundowane przez Powiat Średzki.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.