Środa: Muzyczna reprezentantka

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Hania Jankowska, uczennica klasy pierwszej w Niepublicznej Szkole Muzycznej I Stopnia w Środzie, w dniach 21-23 lutego reprezentowała powiat średzki w IV Ogólnopolskim Konkursie pt. „Młodzi artyści na Zamku Suskim” w Suchej Beskidzkiej.

W przesłuchaniu w Zamku Suskim wzięło udział około 150 uczestników z całej Polski. Konkursy odbywały się w różnych kategoriach wiekowych, w czterech grupach skrzypiec i 4 grupach wiolonczeli. Z każdej z grup jury wyłoniło kilku najlepszych uczestników. Przewodniczącą jury była Pani Ewa Iwan, autorka utworów i podręczników do nauki gry na skrzypcach. Hania zagrała dwa utwory, Ewy Iwan pt. „Bajka” oraz Doroty Obijalskiej i Marcina Wawruka pt. „Z górki na pazurki”. Mimo, że Hania nie została wyróżniona, wracała do domu radosna. Myślę, że występy innych uczniów zainspirowały ją do dalszej pracy i nauki gry na skrzypcach – powiedziała mama Hani, pani Teresa. - Dziękujemy nauczycielce skrzypiec, pani Kindze Sobeckiej oraz pani akompaniatorce, Agacie Pankiewicz za ogromne zaangażowanie w to wydarzenie – dodała.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ