Pamiątkowe zdjęcie dzieci ze strażakami. fot. Agnieszka Mencel Pamiątkowe zdjęcie dzieci ze strażakami. fot. Agnieszka Mencel

Strażacy w przedszkolu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wiemy jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu na każdym etapie edukacji dzieci.

Wizyta strażaków w ramach realizacji Planu Profilaktyki w Niepublicznym Przedszkola Stokrotka w oddziale zamiejscowym w Pławcach wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, wypadku oraz zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, pod jaki numer alarmowy należy zgłaszać nagłe zdarzenia. Mundurowi goście zaprezentowali także strój strażaka-ratownika oraz urządzeń używanych w trakcie akcji ratowniczej. Dużym zaciekawieniem się dzieci cieszyła się kamera termowizyjna, a atrakcją stało się oglądanie wnętrza wozu strażackiego.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.