Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego. Laureaci Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego.

Młodzi lingwiści rywalizowali

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 100 uczniów z siedemnastu szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięło udział w VIII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy z Języka Angielskiego i Niemieckiego.

Konkurs odbył się w ubiegły czwartek w Gimnazjum nr 1. Oprócz uczniów z powiatu średzkiego, wzięli w nim udział przedstawiciele szkół z powiatu wrzesińskiego i poznańskiego. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych: klas 5-7 szkół podstawowych oraz klas 2-3 gimnazjów z obu języków.

W kategorii j. niemieckiego wśród klas 5-7 zwyciężył Wiktor Klasa, a tuż za nim był Robert Betler – obaj z SP2. Trzecie miejsce zajął Piotr Przepiórkowski z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Brodowie. W kategorii j. angielskiego dla klas 5-8 najlepszy był Franciszek Kłonowski z SP3, a kolejne miejsca zajęli Aiden Dayton z SP im. gen. J. H. Dąbrowskiego w Słupi Wielkiej oraz Maja Janus z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Środzie.

W kategorii j. niemieckiego w klasach 2-3 gimnazjum zwyciężył Maciej Pawlaczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pyzdrach. Kolejne miejsca zajęli Magdalena Kalisz oraz Aleksandra Wicher ze średzkiego „Keglika”. W kategorii j. angielskiego klas 2-3 gimnazjum najlepsza była Laura Lis z „Keglika”, a kolejne miejsca zajęli Milena Dembczyńska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kołaczkowie oraz Stanisław Główczewski z „Keglika”.

Nagrody najlepszym uczniom wręczyli dyrektor SP2 Jadwiga Wieland, burmistrz Wojciech Ziętkowski oraz przewodniczący rady rodziców SP2 Michał Warych.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.