Maturzyści z CKZiU tuż przed egzaminem pisemnym z języka polskiego. Maturzyści z CKZiU tuż przed egzaminem pisemnym z języka polskiego.

Matura 2018: maraton rozpoczęty [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Wraz z rówieśnikami z całego kraju, w piątek maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, oraz Zespołu Szkół Rolniczych przystąpili do pierwszych egzaminów dojrzałości.

Tegoroczny maturalny mityng rozpoczęto w piątek 4 maja egzaminem pisemnym z języka polskiego (również na poziomie rozszerzonym). W poniedziałek odbędzie się test z matematyki (na poziomie podstawowym, a także dodatkowe egzaminy z języka łacińskiego i kultury antycznej), a we wtorek maturzyści zmierzą się z językiem angielskim. Środa to termin rozszerzonego egzaminu z matematyki, a także dodatkowego egzaminu z filozofii (poziom podstawowy i rozszerzony). Tegoroczne matury potrwają do czwartku 23 maja.

Spośród średzkich szkół, w LO do egzaminu przystąpili uczniowie czterech klas, w CKZiU uczniowie pięciu klas, a w ZSR uczniowie trzech klas.

Szymon

Dziennikarz z wykształcenia i z zawodu. W GPŚ odpowiada przede wszystkim za sport, ale udziela się także w innych działach. W polu jego zainteresowań znajdują się również muzyka, literatura i historia. 

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – s.hamela@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

Via del Corsso - Październik/Listopad
Reklama GPŚ BOCZNA