Podczas wydarzenia drugoklasiści z LO zaprezentowali pantomimę. Podczas wydarzenia drugoklasiści z LO zaprezentowali pantomimę.

Uczelnie wyższe w LO [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzień przed zakończeniem roku szkolnego maturzystów, w czwartek 26 kwietnia, w LO zorganizowano spotkanie uczniów klas trzecich z przedstawicielami poznańskich uczelni wyższych.

Liceum gościło w auli budynku przedstawicieli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego, Przyrodniczego, oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Prorektor ds. studenckich UAM, prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska wprowadziła maturzystów w życie studenckie, tłumacząc im zasady obowiązujące na uczelniach, oraz opowiadając o różnicach między szkołą średnią a studiami.

Krótkim przerywnikiem w spotkaniu było wystąpienie drugoklasistów, którzy poprzez pantomimę próbowali pokazać problem uzależnienia dzisiejszego społeczeństwa od telefonów i internetu.

Następnie uczniowie mogli spotkać się z przedstawicielami konkretnych uczelni, którzy w osobnych salach prezentowali proponowane kierunki kształcenia i udzielali informacji o warunkach studiowania, czy wymogach rekrutacji.

Sonia

Miłośniczka zwierząt i przyrody. Zajmuje się głównie działem gminnym i służbami mundurowymi. Chętnie zajmie się także wszelkimi zgłoszeniami od mieszkańców.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – s.langner@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.