Dzieci świętujące uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Dzieci świętujące uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Patriotyzmu uczą od dziecka

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja i Dzień Flagi również dla najmłodszych były okazją do rozmowy o patriotyzmie i symbolach narodowych, a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej.

W grupie Iryski z Niepublicznego Przedszkola „Stokrotka” w Pławcach już 25 kwietnia przygotowano specjalne zajęcia, w trakcie których dzieci zapoznały się z tymi historycznymi wydarzeniami: Miały okazję oglądania kopię obrazu Jana Matejki uwieczniającego uchwalenie Konstytucji 3 Maja, a następnie wychowawca, Agnieszka Mencel, zapoznała dzieci z symbolami narodowymi naszego kraju: godłem państwowym, polską flagą i hymnem państwowym. Ponadto odbył się także uroczysty apel zorganizowany przez uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pławcach. Dzieci, recytując wiersze patriotyczne, dały wyraz podniosłości i ważności tego święta w historii Polski. Udowodniły, że młody wiek nie ma znaczenia, lecz ważna jest świadomość skąd pochodzimy i jaka jest nasza przeszłość.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ