Z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, oraz zbliżającego się Dnia Dziecka, w Przedszkolu „Tęczowa Kraina” przygotowano pełen niespodzianek festyn dla całych rodzin. To już drugi raz jak dzieci ze swoimi rodzicami uczestniczą w festynie przygotowanym przez przedszkole.


Mimo deszczowej pogody, w niedziele 12 maja na targowisku miejskim odbył się „Festyn Rodzinny”, którego organizatorami byli średzki oddział PCK, a patronat honorowy objeła gmina Środa. Impreza odbyła się w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża.

„Koncert Wiosenny” Grupy Rodzinnej Pajszczyk & Sysak odbył się w sobotę 11 maja w średzkim Ośrodku Kultury.

W poniedziałek 6 maja o godzinie 9:00 absolwenci szkół średnich przystąpili do egzaminów maturalnych. Pierwsze trzy dni, do środy 8 maja, to egzaminy pisemne: z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Jakie tematy były z języka polskiego? 

Średzcy, utalentowani tancerze z Ośrodka Kultury w sobotę 27 kwietnia uczestniczyli w IV Turnieju Tańca Nowoczesnego w Broniszewicach. Po raz kolejny stanęli na najwyższym podium.

W rytmach muzyki disco polo w sobotę 27 kwietnia średzianie świętowali 1. urodziny marketu PSB Mrówka.

Już po raz 6. w Środzie odbył się „Taniec Wielkanocny” na Chwałę Zmartwychwstałego Jezusa. Na Starym Rynku w sobotę 27 kwietnia zgromadzili się mieszkańcy miasta - dzieci, młodzież i dorośli, którzy z radością zatańczyli do słów: „Jezus Zmartwychwstał, to wykonało się. Szatan pokonany, Jezus złamał śmierci moc” (Psalm 149).

Na Starym Rynku w Środzie, podczas wielkanocnego kiermaszu w minioną Niedzielę Palmową 14 kwietnia, odbył się także tradycyjny konkurs na „Wielkanocną palmę”.

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne, dlatego w klasie pierwszej Szkoły Podstawowej w Pięczkowie często gości już świąteczna atmosfera.

Wydarzenie stało się niekończącą się „chwilą” śmiechu i żartobliwych zaczepek w stronę publiczności, dyrektor Ośrodka Kultury oraz mieszkańców Środy, Zaniemyśla i Sulęcinka.