Środa: Powrót basenu otwartego Fot. Wrzesińskie Obiekty Sportowo-Rekreacyjne

Środa: Powrót basenu otwartego

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Miasto w przyszłorocznym budżecie przeznaczy ponad na 110 tys. zł na projekt budowy basenów otwartych w Środzie. To pomysł radnego Jarosława Fracha, przewodniczącego komisji infrastruktury.

W Środzie baseny miejskie istniały do lat 70. Znajdowały się Parku Łazienki. Baseny zostały zlikwidowane, po tym jak spiętrzono wodę na Maskawie i w ten sposób powstał sztuczny zalew zwany Jeziorem Średzkim. Radny Jarosław Frach chce odtworzenia dawnych Łazienek. Niekoniecznie w parku. Uważa, że doskonałym miejscem były właśnie okolice jeziora. Proponuje, aby wybudować otwarte baseny miejskie za Max Mariną przy kortach tenisowych.

Innym pomysłem, o którym rozmawiano w poniedziałek podczas wspólnego posiedzenia komisji, jest miejsce obecnego stadionu Polonii Środa. Burmistrz Piotr Mieloch przypomniał, że ostateczna decyzja o tym gdzie zostaną wybudowane baseny otwarte, jeszcze nie zapadła.
– Te 110 tys. zł to pieniądze na projekt. Minie kilka lat zanim wybudujemy te baseny – wyjaśniał włodarz miasta.

Jarosław Frach dodał, że w przyszłym roku radni komisji infrastruktury odwiedzą sąsiednią Wrześnią, aby sprawdzić jak tam funkcjonują Łazienki.
– Weźmiemy stroje kąpielowe i sprawdzimy to osobiście – zapewnił Frach.

Przyjrzeliśmy się jak wygląda letni basen miejski we Wrześni w liczbach. Skorzystało z niego mniej osób niż w rekordowym 2018 r., ale więcej niż w latach poprzednich.

– Do 3 września nabyło u nas bilet dokładnie 79 451 osób. Najwięcej osób przebywało 30 czerwca, wtedy było u nas 4 571 osób. 1 września mieliśmy ponad 3,5 tys. osób – mówi Mariusz Pierzchliński, dyrektor Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych Mariusz Pierzchliński.

Decydujący wpływ na frekwencję na basenie miała oczywiście pogoda. Wśród użytkowników przeważały dzieci.
– Od kilku lat nie mamy większych problemów, nie zdarzają się większe urazy i wypadki. Nad bezpieczeństwem czuwa kilku ratowników. Staramy się, by wszystkie elementy wyposażenia były w sprawne – podsumowuje Mariusz Pierzchliński z WOSR.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Przerwy w dostawie energii elektrycznej
Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.