Miesięczny abonament za parkowanie dla przedsiębiorwców wyniesie 80 złotych Miesięczny abonament za parkowanie dla przedsiębiorwców wyniesie 80 złotych Fot. Radosław Jagieła

Środa: Będzie abonament dla przedsiębiorców

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na ostatniej sesji rady miejskiej została podjęta uchwała dotycząca zmian w strefie płatnego parkowania. Lokalni przedsiębiorcy mogą wykupić miesięczny lub roczny abonament. Wnioskowali oni o ustanowienie miesięcznej w wysokości 50 zł na terenie strefy. W tej sprawie zostało wysłane specjalne pismo do włodarzy. Ostatecznie jednak stawka miesięczna będzie wynosić 80 zł miesięcznie i 800 zł rocznie.

– Uprawnienie do wykupienia abonamentu U po wniesieniu opłaty zryczałtowanej posiada osoba korzystająca z pojazdu samochodowego o masie całkowitej do 3,5 t prowadząca działalność gospodarczą pod warunkiem posiadania tytułu prawnego do lokalu użytkowego położonego na terenie Strefy Płatnego Parkowania, w którym ww. działalność prowadzi – czytamy w podjętej uchwale.

Według naszych informacji, podjęta uchwała nie zadowoliła przedsiębiorców, który nadal podtrzymują swoje zdanie w sprawie stawki w wysokości 50 zł. Zwracają też uwagę, że przez wprowadzenie strefy niejednokrotnie spadły ich dochody.

Dla porównania miesięczna stawka w wysokości 50 zł obowiązuje w pobliskiej Wrześni.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Przerwy w dostawie energii elektrycznej
Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.