Szkoła Podstawowa nr 2 - uczęszcza do niej 828 uczniów. Łącznie do wszystkich ośmiu szkół uczęszcza blisko 4 tys. osób Szkoła Podstawowa nr 2 - uczęszcza do niej 828 uczniów. Łącznie do wszystkich ośmiu szkół uczęszcza blisko 4 tys. osób Fot. Tomasz Małecki

Środa: Miasto wybuduje nową szkołę?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czy w Środzie potrzebna jest kolejna szkołą podstawowa? Władze miasta planują budowę podstawówki.

W Środzie funkcjonują cztery szkoły podstawowe, trzy gminne oraz jedna niepubliczna działająca przy Wielkopolskiej Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej. Łącznie chodzi do nich prawie 4 tys. uczniów. Okazuje się, że szkoły powoli się zapełniają.

– Oświata jest jednym z priorytetów naszej rady. A jak pan mówi dzieci są naszą przyszłością. W związku tym mam pytanie do burmistrza: czy zasoby lokalowe wystarczą czy nie powinniśmy budować nowej szkoły? Miasto się rozrasta, powstają nowe osiedla. Czy w przyszłorocznym albo kolejnych budżetach nie powinniśmy zabezpieczyć na to pieniędzy – dopytywał podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji radny Marek Wieland.

Okazuje się, że problem ten tez zauważają władze miasta.

– Na terenie miasta miejsca za wykorzystane w 95 proc. W szkołach wiejskich rezerwy są trochę większe. Więc wydaje się rzeczą właściwą, aby w najbliższych latach rozpocząć taką i inwestycje – zapowiedział burmistrz Piotr Mieloch.

Miasto ma wytypowanie dwie lokalizacje pod nową szkołę.
– Nie są to tereny należące do gminy, ale miasto będzie się o nie ubiegać – zapowiedział na koniec burmistrz Środy.

Tomasz

Dziennikarz z prawie 20-letnim doświadczeniem. Pracował w „Gazecie Poznańskiej”, „Obserwatorze Wrzesińskim”. Przez prawie 10 lat był zastępcą redaktora naczelnego „Wiadomości Wrzesińskich”, był też dziennikarzem „Gazety Radio Września” oraz Radia Września.

Były radny, dlatego szczególnie interesuje go polityka oraz samorząd.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Przerwy w dostawie energii elektrycznej
Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.