Kultowy bar Manhattan wkrótce może stać się świetlicą wiejską Kultowy bar Manhattan wkrótce może stać się świetlicą wiejską Fot. Radosław Jagieła

Połażejewo: Gmina kupi Manhattan?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku dojdzie do zakupu kultowego baru w Połażejewie.

Przypomnijmy, że trwają negocjacje między władzami gminy i właścicielem obiektu. Burmistrz Piotr Mieloch jest zdecydowany na zakup budynku wraz z przyległym terenem, jednak na razie nie jest znana kwota ewentualnej transakcji. Po zakupie musi zostać formalnie przekształcony z baru na świetlicę wiejską. Jest to efekt wniosków mieszkańców Połażejewa, którzy domagali się stworzenia miejsca spotkań na terenie ich sołectwa.

Radni zgodzili się z wnioskami mieszkańców i na ostatniej sesji dali zielone światło na zakup nieruchomości przez gminę. Jak do tej pory w przyszłorocznym budżecie na ten cel nie została zagospodarowana żadna kwota, więc należy spodziewać się ewentualnych przesunięć. Dodajmy, że w przyszłym roku gmina będzie inwestować w budowę świetlic wiejskich w Winnej Górze (160 tys. zł) i Kijewie (100 tys. zł). Nastąpi też modernizacja pokrycia dachowego na budynku świetlicy znajdującej się w Koszutach (175 tys. zł).

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Przerwy w dostawie energii elektrycznej
Mogło dojść do tragedii
Spędź sobotę z wąskotorówką
Cezary Litka ze srebrem
Walczył o życie dziecka. Bohater ze średzkiej Policji.