Środa: Kolegiata bez dotacji na prace konserwatorskie

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Środzie, mimo pozytywnej decyzji radnych, nie przyjmie tegorocznej dotacji na prace konserwatorskie.

Przypomnijmy, że radni podczas kwietniowej sesji pozytywnie zaopiniowali wniosek o przyznanie dofinansowania. Dotacja miała dotyczyć kolejnego etapu konserwatorskich zabiegów przy elewacji budynku kolegiaty. Ostatecznie do największej średzkiej parafii miało trafić 150 tys. zł. Ks. Janusz Śmigiel, proboszcz kolegiaty, wnioskował o 50 tys. zł więcej. Prawdopodobnie dlatego parafia nie przyjmie tegorocznej dotacji. To oznacza, że te pieniądze pozostaną w gminnym budżecie.

Przypomnijmy, że konserwatorskie prace w tym obiekcie rozpoczęto w 2018 r. Prowadzone są etapami, a w obecnym roku obejmą one ścianę północną kościoła. W zakresie tegorocznych robót miało się znaleźć: oczyszczanie powierzchni murów, dezynfekcja, wzmocnienie i uzupełnienie cegieł, kształtek ceglanych i ubytków, izolacja fundamentów i renowacja drzwi wejściowych do zakrystii świątyni. Całkowity koszt oszacowano na ponad 440 tys. zł.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 18 maja
Groził wysadzeniem mieszkania
Silny deszcz i możliwe burze
Koronawirus: Stan na dzień 17 maja
Koronawirus: Stan na dzień 16 maja