Koszuty: Zablokowana jedenastka! Rolnicy nie ustępują

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Środa 21 października to dzień rolniczych protestów w całej Polsce. Jeden z bardziej spektakularnych ma miejsce w okolicach Środy. Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii od kilku godzin nie schodzą z krajowej jedenastki.

Rolnicy protestują przeciw tzw. "piątce dla zwierząt". Pakiet ustaw zakłada m.in. zniesienie możliwości prowadzenia ferm futerkowych, a także likwidację uboju rytualnego mięsa i drobiu. Jak twierdzą rolnicy, przyjęcie tych ustaw będzie katastrofalne w skutkach dla polskiej wsi. Właśnie dlatego w całej Polsce dzisiaj odbywają się protesty, jeden z nich w powiecie średzkim. W pierwotnych założeniach było przejechanie krajową 11 z Nowego Miasta do Kórnika. Protest przybrał jednak nieoczekiwany przebieg. Doszło do blokady na skrzyżowaniu w Koszutach. Rolnicy wyszli na drogę i zaczęli m.in. palić opony.

Do pożarów wyjechała miejscowa OSP. Wtedy to doszło do rękoczynów między protestującymi i policjantami. Zatrzymany został obecny na proteście Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii. To spowodowało zdecydowane reakcje rolników ze względu na skucie kajdankami. Po kilkunastu minutach Kołodziejczak został wypuszczony z policyjnego radiowozu. Doszło wtedy do uspokojenia atmosfery. Rolnicy zapowiedzieli jednak, że będą nadal walczyć i nie zejdą z drogi. Domagają się spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim. - Albo wygramy albo przegramy wszystko - mówił lider AgroUnii do protestujących.

Wiele wskazuje na to, że protest może być kontynuowany przez kolejne godziny. Krajowa jedenastka jest całkowicie zablokowana. Lider AgroUnii zapowiada też przyjazd rolników z pozostałych części Polski.

Galeria

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Stan na dzień 10 maja
Odtworzą to, co było kiedyś
Koronawirus: Stan na dzień 9 maja
Koronawirus: Stan na dzień 8 maja
Zimna majowa noc i poranek