Wydrukuj tę stronę
Firma z 35-letnią tradycją Fot. Polipak

Firma z 35-letnią tradycją

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Polipak – od rodzinnej firmy do jednego z największych producentów opakowań foliowych w Europie oraz członka międzynarodowej Grupy Sarantis.

Firma Polipak powstała w Środzie w 1986 roku co oznacza, że w tym roku będzie obchodziła jubileusz 35-lecia istnienia. Na przestrzeni tych wszystkich lat, Polipak z małej, jednoosobowej działalności przerodził się w jednego z czołowych producentów opakowań foliowych w Europie, członka międzynarodowej Grupy Sarantis oraz jednego z największych pracodawców na lokalnym rynku. Dynamiczny rozwój firmy sprawił, że obecne powierzchnie fabryk oraz biur stały się niewystarczające. W ubiegłym roku rozpoczęła się budowa nowej, ultranowoczesnej siedziby firmy Polipak przy ul. Fabrycznej. Produkcja w nowej lokalizacji ruszy jeszcze w tym roku. Postępy budowy możecie śledzić na Facebooku firmy.

Dla domu i przemysłu

Firma zajmuje się produkcją różnego rodzaju opakowań foliowych. Klientami Polipaku są najwięksi odbiorcy z terenu Europy oraz Afryki dlatego jest bardziej niż prawdopodobne, że w swoich domach    oraz podczas zagranicznych wyjazdów, używacie właśnie worków od naszego lokalnego producenta. Niemożliwe? Mamy na to dowód. Markę Jan Niezbędny zna każdy a worki dla tej marki powstają właśnie w fabrykach Polipaku.
Aby w pełni kontrolować jakość swoich wyrobów, firma uruchomiła POLI-LAB, czyli nowoczesne laboratorium badawcze, dzięki któremu jakość produktów jest na stałym wysokim poziomie. Pracująca w laboratorium wyspecjalizowana kadra nieustannie kontroluje jakość produkcji na każdym jej etapie.
Worki na śmieci z taśmą lub z uszami, worki do segregacji, woreczki do mrożenia, worki do kuwet a może woreczki bardzo przydatne podczas spacerów z psami? Dowolne kolory, litraże oraz zapachy. Myśleliście, że „worek to worek”? Nic bardziej mylnego ?

W zgodzie z ekologią

Czy producent wyrobów foliowych może mieć cokolwiek wspólnego z ekologią? Zdaniem Właścicieli nie tylko może ale i musi!
Polipak od początku zaznacza, że czuje ogromną odpowiedzialność, jaka spoczywa nam nim jako producencie i dlatego w trosce o środowisko, przedsiębiorstwo inwestuje duże środki w maszyny i technologie, dzięki którym każdego dnia przetwarza ponad 50 ton surowców wtórnych. Wyobraźcie sobie worki na śmieci, które są jednocześnie niezwykle wytrzymałe, estetyczne, funkcjonalne oraz EKOLOGICZNE. Taki stan rzeczy jest możliwy dzięki połączeniu najnowocześniejszej techniki i troski o środowisko.

Ambasador Powiatu Średzkiego oraz laureat Diamentów Forbesa

Od początku istnienia firmie przyświeca idea ciągłego oraz dynamicznego rozwoju. Potwierdzeniem tego faktu było przyznanie "Diamentu Forbesa", czyli wyróżnienia w ogólnopolskim rankingu najskuteczniejszych firm, które znacznie zwiększyły swoją wartość w ciągu minionych trzech lat.
Z swój wkład w rozwój powiatu oraz działalność proekologiczną firma została doceniona również na swoim terenie odbierając tytuł Ambasadora Powiatu Średzkiego w kategorii gospodarka.
Wsparcie lokalnej społeczności od zawsze stanowiło jeden z priorytetów firmy. Poza zbiórką zainicjowaną przez Polipak na rzecz lokalnego szpitala na początku walki z pandemią koronawirusa, jeszcze w grudniu firma przekazała kilkadziesiąt tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu do tlenoterapii. Regularna pomoc seniorom z Domu Pogodnej Jesieni oraz młodzieży z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Szlachcinie, pomoc lokalnemu schronisku czy zaangażowanie w akcje ekologiczne to już firmowa tradycja.

„Jesteśmy #polipakteam!”
Budowa nowej, dużo większej siedziby firmy wiąże się z wzrostem zatrudnienia z obecnych 350 osób do około 500. Mimo dużego zautomatyzowania nowopowstającej fabryki, wyposażenia jej w roboty pakujące oraz autonomiczne wózki transportowe, nadal podstawą jej funkcjonowania będzie największa wartość czyli ludzie. Bo Polipak to coś więcej niż 350 pracowników, to dumnie brzmiące #polipakteam czyli #drużynapolipak! Nie definiujemy tożsamości naszego przedsiębiorstwa poprzez wieszanie na ścianach ramek z firmowymi wartościami. U nas tak to nie działa. Firmowe wartości są żywymi zasadami, którymi kierujemy się każdego dnia. Zależy nam aby wszyscy członkowie #polipakteam’u mieli poczucie, że pracują w fajnej, bezpiecznej firmie, z której mogą być dumny – mówi p. Justyna Nowak-Gajek, Vice-Prezes ds. Produkcji.
Atrakcyjne wynagrodzenia oraz stabilne zatrudnienie to tylko (i aż) podstawa. Właściciele oraz Zarząd firmy od początku przykładają dużą wagę utrzymaniu w pracy otwartej i koleżeńskiej atmosfery. Patrząc na firmowy Facebook doskonale widać jak zgrana jest to drużyna. W której firmie, z okazji świąt, poszczególne działy nagrywają filmy z życzeniami dla reszty załogi? W której firmie to pracownicy sami kręcą instruktażowe filmy BHP?
Polipakowi zależy na tym żeby jego pracownicy czuli się dobrze w swoim miejscu pracy. Patrząc na działania firmy w social mediach, na ponad dziesięcio i dwudziestoletnie staże części pracowników trudno nie zgodzić się z tym, że firma Polipak idzie w dobrym kierunku mając przed sobą wiele kolejnych jubileuszy do świętowania.

Brawo #polipakteam!


Artykuł powstał we współpracy z firmą Polipak