Rumiejki: Sołtys wnioskuje o nową drogę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy Rumiejek są zaniepokojeni stanem drogi gminnej przebiegającej przez główną część wsi. Sołtys Mateusz Czaplicki zaapelował o podjęcie prac remontowych.

Droga gminna w Rumiejkach umożliwia dojazd do zabudowań na terenie wsi oraz stanowi trasę, po której ciągniki dojeżdżają do pól. Nigdy nie doczekała się jednak większego remontu. W ostatnim czasie jej degredacja przyspieszyła, gdy na wsi pojawiła się zawrotka dla autobusów szkolnych. Konsekwencją wykonania nieutwardzonego “zajazdu” było zniszczenie utwardzonej części trasy. 

– Starsi mieszkańcy wspominają, że droga liczy ponad 30 lat, aż dziwne, że do tego momentu utrzymywała się w dobrym stanie, ale na wszystko przychodzi czas. Obecnie jest już mocno zniszczona, dlatego na prośbę mieszkańców zaapelowałem do burmistrza o podjęcie prac naprawczych – mówi sołtys Mateusz Czaplicki. Jego wniosek dotyczy utwardzenia zawrotki autobusowej i odcinka o wymiarach niecałych 100 metrów długości i 6 metrów szerokości.

Radosław

Ukończył turystykę i rekreację na poznańskim AWF. Jednak zawsze interesowały go sprawy lokalne, dlatego wylądował w dziennikarstwie. Zajmuje się inwestycjami i sportem. Opisuje też wydarzenia z gmin Zaniemyśl i Nowe Miasto nad Wartą.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem, napisz - r.jagiela@glospowiatusredzkiego.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Skarb ukryty w Chociczy? Setki poszukiwaczy!
Na plaży już bez piwa
Koronawirus: Stan na dzień 15 maja
18 sztuk oświetlenia
Droga szczególnie niebezpieczna?