Bank Pekao

Zostały wycięte drzewa. Dlaczego?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Wycięcie drzew na terenie gminy lub powiatu za każdym razem wśród mieszkańców wywołuje emocje. Nie inaczej było w przypadku ul. Kórnickiej, z której zniknęło 5 klonów. Jeden z mieszkańców poprosił nas o zajęcie się tą sprawą.

Zaniepokojony mieszkaniec zastanawiał się, dlaczego przy stadionie lekkoatletycznym w Środzie zniknęły drzewa oraz czy w ich miejsce zostaną nasadzone nowe. Wydział Inwestycji i Dróg Starostwa Powiatowego informuje, że drzewa przy ul. Kórnickiej były stare i uschnięte. Starostwo otrzymało zgodę na wycięcie 5 klonów, informując jednocześnie naszą redakcję, że za każde drzewo, które zostaje wycięte przy drodze, musi zostać nasadzone nowe. Starostwo na nasadzenie – od momentu wycięcia – ma 2 lata.

- Wstępnie drzewa mają zostać nasadzone do końca 2021 roku, między październikiem, a listopadem. Wtedy mają szansę najlepiej się przyjąć – informuje Wydział.

Nasadzenie jednego drzewa kosztuje od 500 do 1000 złotych. Im rzadszy gatunek drzewa i jego wielkość, tym nasadzenie jest droższe. 

 

 

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Tą tragedią żyło tysiące średzian. Czy dziś jej życie może stać się przykładem świętości?
Wielki Post, czyli czas nawrócenia się
Henriquez na dłużej w Polonii!
Oddając krew otrzymasz dwa dni wolnego
Kupując bajkę wspierasz budowę kaplicy