Zamów wywóz szamba przez aplikację

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Co można w dzisiejszych czasach zrobić przez telefon i zainstalowane w nim aplikacje? Zamówić jedzenie, taksówkę, zrobić zakupy, opłacić rachunki? Oczywiście! A gdyby tak zamówić wywóz szamba? Gmina Środa pokazuje, że to również jest możliwe. W jaki sposób?

We wtorek 23 marca w Środzie odbyła się konferencja prasowa na temat innowacyjnego systemu cyfrowego nadzoru nad obiegiem wody w gminie Środa.

- Środa jest pierwszą gminą w Polsce, która wprowadza pełną cyfryzację nadzoru obiegu wody w aglomeracyjnych obszarach nieskanalizowanych. Mowa o pionierskim i innowacyjnym na skalę globalną projekcie na rynku usług komunalnych, który daje szansę rozwiązać wszystkie palące problemy archaicznego i niewydolnego modelu w przestrzeni publiczno-prywatnej – informuje Urząd Miejski.

Mowa o aplikacji, którą mieszkańcy gminy mogą pobrać na telefon. Wystarczy się zarejestrować, podać adres zamieszkania, rozmiar zbiornika, a następnie zamówić wywóz szamba!

- Spotykamy się w Środzie, bo jest to gmina rewolucyjna na skalę Polski i nie tylko. To ta gmina zdecydowała się na pilotażowe wprowadzenie pierwszej w Polsce cyfryzacji obiegu ścieków dowożonych od początku do końca – mówił podczas konferencji zorganizowanej przy średzkich tężniach Wojciech Witowski, przedstawiciel firmy Ścieki Polskie.

Gmina wraz z firmą przez kilka miesięcy testowała monitoring ścieków. Dzięki aplikacji niepotrzebne są zeszyty i ręczne notowanie wywozów, wystarczy aplikacja, której system rozdziela zamówienia kierowcom. Następnie kierowcy odbierający ścieki wpisują w aplikacji pobraną ilość, mieszkaniec otrzymuje potwierdzenie odbioru oraz fakturę na adres mailowy. Niepotrzebny jest kontakt bezpośredni kierowcy z klientem, co zdecydowanie ułatwia pracę.

- Mam nadzieję, że inne gminy pójdą naszym śladem ze względu na to, że problem związany z ochroną środowiska jest problemem, od którego nie uciekniemy i jako miasta, jako gminy musimy się starać, by nasze środowisko było czyste – wyjaśniał podczas konferencji burmistrz Piotr Mieloch.

Jędrzej

Student dziennikarstwa. Miłośnik podróży i piłki nożnej. Członek Klubu Szalonego Podróżnika i pomysłodawca Zaniemyskiego Dnia Podróżnika.
Jeżeli chcesz, żeby zajął się jakimś tematem, napisz - j.jozefowicz@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Zimna majowa noc i poranek
Koronawirus: Stan na dzień 7 maja
To już trzeci w tym roku wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Koronawirus: Stan na dzień 6 maja
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?