Mariusz

Mariusz

Z wykształcenia inżynier, z zamiłowania dziennikarz wierzący w ideę darmowego dostępu do informacji, wolnych mediów i wolnego oprogramowania. Pasjonat technologii, ekologii i motoryzacji, zwłaszcza tej włoskiej.

Jeżeli chcesz, żebym zajął się jakimś tematem pisz – redakcja@glospowiatusredzkiego.pl

W Sulęcinku siłownia zewnętrzna już wkrótce doczeka się ogrodzenia. Osoby korzystające z tego obiektu będą mogły czuć się bezpieczniej.

W poniedziałek 16 grudnia, w wieku 70 lat, odeszła od nas Ewa Jasińska – średzianka znana i kojarzona z miłości do fotografii, zwierząt i przyrody, a przede wszystkim wielka fanka i znawczyni ptaków.

W sobotę 31 sierpnia w Dance-art i Pole-art odbędą się drzwi otwarte dla dzieci i młodzieży.

Z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca, oraz zbliżającego się Dnia Dziecka, w Przedszkolu „Tęczowa Kraina” przygotowano pełen niespodzianek festyn dla całych rodzin. To już drugi raz jak dzieci ze swoimi rodzicami uczestniczą w festynie przygotowanym przez przedszkole.

W dniach 29 maja- 3 czerwca odbędą się Średzkie Sejmiki Kultury. Co będzie się działo w tym roku?

Podczas montowania stacji ładujących elektryczne samochody w Środzie, wiele osób wątpiło w ich zasadność w naszym mieście i pytało, kto z tego będzie korzystał.

Tymi słowami zatytułował swój wpis na Twitterze były premier Polski Leszek Miller, który w minioną sobotę odwiedził Środę.

Jak co roku o tej porze Etyliniarze rozpoczynają oficjalnie sezon jednośladów.

W piątek w kolegiacie odprawiono Mszę Świętą w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po mszy średzianie przemaszerowali ulicami miasta w stronę ronda przy cmentarzu, gdzie organizatorzy zabrali głos w którym odnieśli się do do historii naszego kraju i idei żołnierzy o których wszyscy mieli zapomnieć.

Przyszłe panny młode, jak i panowie młodzi zjechali w minioną niedzielę do Młodzikowa. Wszystko za sprawą Targów Ślubnych zorganizowanych przez salon bielizny Chabur oraz firmę dbającą o to, aby ślub był jedną z najpiękniejszych chwil w życiu – Przepis na Ślub.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uwaga! Na drogach może być ślisko
Brak chętnych na budowę dachu
Planowane wyłączenia prądu.
Przygotujesz tytkę dla potrzebujących?
Czy w Brodowie będzie bezpieczniej?