Krzysztof Meisinger w Środzie w kolegiacie wystąpi 2 października. Krzysztof Meisinger w Środzie w kolegiacie wystąpi 2 października.

Wyjątkowy koncert Krzysztofa Meisingera [ZDJĘCIA] Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W średzkiej Kolegiacie we wtorek 2 października o godz. 19:30 odbędzie się wyjątkowy koncert. Wszystko za sprawą wybitnego artysty, Krzysztofa Meisingera, który swoim kunsztem raczył będzie zebranych tam słuchaczy.

Napisać o nim, że jest gitarzystą klasycznym, to absolutnie za mało, gdyż Meisinger jest jedną z najbardziej fascynujących indywidualności muzycznych w świecie gitary klasycznej i muzyki w ogóle. Występuje na całym świecie grając recitale solowe, muzykę kameralną oraz z orkiestrą m.in. w USA, Japonii, Niemczech, Francji, Anglii, Serbii, Austrii, Hiszpanii, Grecji, Szwajcarii, we Włoszech, czy w krajach Ameryki Południowej, w takich salach jak Filharmonia Berlińska, Théâtre du Châtelet w Paryżu, Ryutopia Concert Hall w Niigata, Tokyo International Forum, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Theatre du Palais Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Klainhans Music Hall w Buffalo, Hatch Recital Hall w Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu, czy Grossmunster w Zurichu. Jego debiut w Filharmonii Berlińskiej w 2014 roku zakończył się wielominutową owacją na stojąco i kilkoma oszałamiającymi bisami.
Meisinger występuje m. in. z „Academy of St Martin in the Fields”, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, PKF-Prague Philharmonia, Philharmonia Quartet Berlin, Orkiestrą Kameralną „Amadeus”, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz wieloma innymi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi u boku wybitnych dyrygentów takich jak: Łukasz Borowicz, Agnieszka Duczmal, Wojciech Michniewski, Krzysztof Urbański, Michał Klauza czy Massimiliano Caldi. Od 2014 roku współpracuje również z jedną z najwybitniejszych sopranistek świata – Sumi Jo.
Na koncercie w Środzie usłyszymy Meisingera w programie solowym. Na to niecodzienne wydarzenie zaproszeni są miłośnicy gitary i wielbiciele prawdziwej sztuki. Koncert jest bezpłatny. Warto podkreślić, że koncert może się odbyć dzięki życzliwości proboszcza średzkiej Kolegiaty – ks. Kanonika Janusza Śmigla. Natomiast organizatorem wydarzenia jest spółka Środa XXI z prezes Joanną Marusik na czele oraz nowo powstała Niepubliczna Szkoła Muzyczna.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?