Wydrukuj tę stronę
Krzysztof Meisinger w Środzie w kolegiacie wystąpi 2 października. Krzysztof Meisinger w Środzie w kolegiacie wystąpi 2 października.

Wyjątkowy koncert Krzysztofa Meisingera [ZDJĘCIA] Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W średzkiej Kolegiacie we wtorek 2 października o godz. 19:30 odbędzie się wyjątkowy koncert. Wszystko za sprawą wybitnego artysty, Krzysztofa Meisingera, który swoim kunsztem raczył będzie zebranych tam słuchaczy.

Napisać o nim, że jest gitarzystą klasycznym, to absolutnie za mało, gdyż Meisinger jest jedną z najbardziej fascynujących indywidualności muzycznych w świecie gitary klasycznej i muzyki w ogóle. Występuje na całym świecie grając recitale solowe, muzykę kameralną oraz z orkiestrą m.in. w USA, Japonii, Niemczech, Francji, Anglii, Serbii, Austrii, Hiszpanii, Grecji, Szwajcarii, we Włoszech, czy w krajach Ameryki Południowej, w takich salach jak Filharmonia Berlińska, Théâtre du Châtelet w Paryżu, Ryutopia Concert Hall w Niigata, Tokyo International Forum, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Theatre du Palais Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Klainhans Music Hall w Buffalo, Hatch Recital Hall w Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu, czy Grossmunster w Zurichu. Jego debiut w Filharmonii Berlińskiej w 2014 roku zakończył się wielominutową owacją na stojąco i kilkoma oszałamiającymi bisami.
Meisinger występuje m. in. z „Academy of St Martin in the Fields”, Orkiestrą Sinfonia Varsovia, PKF-Prague Philharmonia, Philharmonia Quartet Berlin, Orkiestrą Kameralną „Amadeus”, Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz wieloma innymi orkiestrami filharmonicznymi i kameralnymi u boku wybitnych dyrygentów takich jak: Łukasz Borowicz, Agnieszka Duczmal, Wojciech Michniewski, Krzysztof Urbański, Michał Klauza czy Massimiliano Caldi. Od 2014 roku współpracuje również z jedną z najwybitniejszych sopranistek świata – Sumi Jo.
Na koncercie w Środzie usłyszymy Meisingera w programie solowym. Na to niecodzienne wydarzenie zaproszeni są miłośnicy gitary i wielbiciele prawdziwej sztuki. Koncert jest bezpłatny. Warto podkreślić, że koncert może się odbyć dzięki życzliwości proboszcza średzkiej Kolegiaty – ks. Kanonika Janusza Śmigla. Natomiast organizatorem wydarzenia jest spółka Środa XXI z prezes Joanną Marusik na czele oraz nowo powstała Niepubliczna Szkoła Muzyczna.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl