„O wolności śpiewanie” Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

„O wolności śpiewanie” - to tytuł koncertu, który odbędzie się 11 listopada o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Środzie.

Spotkanie z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości uświetni znany średzianom tenor Paweł Antkowiak, rodem z Ziemi Średzkiej. Bilet w cenie 20 zł do nabycia w OK. Ostatni raz artysta na średzkiej scenie gościł podczas świętowania jubileuszu 20-lecia swojej działalności artystycznej. Zapewne i teraz jego występ będzie rarytasem dla wielbicieli muzyki operetkowej.

Artysta będąc jeszcze studentem, debiutował na scenie operowej w partii Leńskiego (Eugeniusz Oniegin) w Teatrze Wielkim w Łodzi po czym otrzymał zaproszenie na przesłuchania do Londynu i nagrania archiwalne arii operowych w londyńskiej wytwórni płytowej EMI. Kontakt zaowocował debiutem w Królewskiej Operze w Brukseli. Po obronie pracy magisterskiej otrzymał angaż solistyczny w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie w ciągu czterech sezonów artystycznych brał udział w premierowych przedstawieniach, nagraniach operowych, przedstawieniach festiwalowych i wyjazdach gościnnych. 

Paweł Antkowiak koncertuje na scenach całego świata. Swój jubileusz 20-lecie działalności artystycznej w 2017 r. postanowił jednak świętować w średzkim Ośrodku Kultury, bo jak twierdził: „Tu się wszystko zaczęło”. Jego kariera muzyczna miała korzenie w średzkim LO, gdzie wraz z K. Bartkowiakiem uczestniczył w konkursach piosenki radzieckiej.

W setną rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości (11 listopada br.) średzianie znów będą mogli podziwiać głos artysty.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Uratujmy Fabiana! Pokonajmy glejaka!
Siew buraków pełną parą
Zamów wywóz szamba przez aplikację
Akademia Żeglarstwa rozpoczęła sezon
Kiedy nastąpi koniec budowy makiety?