Wydrukuj tę stronę

„O wolności śpiewanie” Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(1 głos)

„O wolności śpiewanie” - to tytuł koncertu, który odbędzie się 11 listopada o godz. 17:00 w Ośrodku Kultury w Środzie.

Spotkanie z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości uświetni znany średzianom tenor Paweł Antkowiak, rodem z Ziemi Średzkiej. Bilet w cenie 20 zł do nabycia w OK. Ostatni raz artysta na średzkiej scenie gościł podczas świętowania jubileuszu 20-lecia swojej działalności artystycznej. Zapewne i teraz jego występ będzie rarytasem dla wielbicieli muzyki operetkowej.

Artysta będąc jeszcze studentem, debiutował na scenie operowej w partii Leńskiego (Eugeniusz Oniegin) w Teatrze Wielkim w Łodzi po czym otrzymał zaproszenie na przesłuchania do Londynu i nagrania archiwalne arii operowych w londyńskiej wytwórni płytowej EMI. Kontakt zaowocował debiutem w Królewskiej Operze w Brukseli. Po obronie pracy magisterskiej otrzymał angaż solistyczny w Teatrze Wielkim w Poznaniu, gdzie w ciągu czterech sezonów artystycznych brał udział w premierowych przedstawieniach, nagraniach operowych, przedstawieniach festiwalowych i wyjazdach gościnnych. 

Paweł Antkowiak koncertuje na scenach całego świata. Swój jubileusz 20-lecie działalności artystycznej w 2017 r. postanowił jednak świętować w średzkim Ośrodku Kultury, bo jak twierdził: „Tu się wszystko zaczęło”. Jego kariera muzyczna miała korzenie w średzkim LO, gdzie wraz z K. Bartkowiakiem uczestniczył w konkursach piosenki radzieckiej.

W setną rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości (11 listopada br.) średzianie znów będą mogli podziwiać głos artysty.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl