„Ludzie, nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z wami zrobić” - św. Augustyna z Hippony. „Ludzie, nauczcie się śpiewać i tańczyć, bo aniołowie w niebie nie będą wiedzieli, co z wami zrobić” - św. Augustyna z Hippony.

Radosny taniec dla Jezusa [ZDJĘCIA]

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już po raz 6. w Środzie odbył się „Taniec Wielkanocny” na Chwałę Zmartwychwstałego Jezusa. Na Starym Rynku w sobotę 27 kwietnia zgromadzili się mieszkańcy miasta - dzieci, młodzież i dorośli, którzy z radością zatańczyli do słów: „Jezus Zmartwychwstał, to wykonało się. Szatan pokonany, Jezus złamał śmierci moc” (Psalm 149).

Taniec poprowadziła Iwona Łażewska. Każdy uczestnik tańca (i nie tylko) mógł otrzymać Nowy Testament, długopis i balon z napisem ”Jezus Zwyciężył!”. Organizatorem Tańca Wielkanocnego było Stowarzyszenie „Nadzieja” przy wsparciu gminy Środa.
Przypomnijmy, że „Taniec Wielkanocny” zapoczątkowany został przez węgierską grupę „Up to Faith”, która w 2010 r. po raz pierwszy zatańczyła go w Budapeszcie. Po roku dołączyło 50 miast na całym świecie. Obecnie poza Węgrami w wydarzeniu uczestniczą m.in. USA, Rumunia, Chiny, Serbia, Austria, Niemcy i Ukraina. W Polsce akcję „Tańca Wielkanocnego” zapoczątkował Wrocław, później dołączyły Poznań, Olsztyn, Białystok, Opole, Krapkowice. Środa tańczy z wielkanocną radością od 2014 r.

Małgorzata

Z wykształcenia Specjalista ds. sprzedaży, z zamiłowania dziennikarz i fotoreporter. Interesuję się medycyną i kulturą w życiu codziennym, ale nade wszystko cenię sobie kreatywność, szczerość i życie rodzinne.

Jeżeli chcesz, żebym zajęła się jakimś tematem pisz – m.frackowiak@glospowiatusredzkiego.pl

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Koronawirus: Uzyskaj świadczenie za pobyt na kwarantannie
Koronawirus: Stan na dzień 24 października
Koronawirus: Więcej łóżek szpitalnych dla zakażonych
Alkohol przyczyną wielu kłopotów
Koronawirus: Stan na dzień 23 października