Jak pandemia wpłynęła na średzki handel? Fot. Intermarche

Jak pandemia wpłynęła na średzki handel?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Pandemia dotknęła prawie każdą dziedzinę naszego życia. Jednych mocniej, innych słabiej. Tak czy inaczej wymusiła pewne zmiany w funkcjonowaniu wielu firm. Jak to wygląda w handlu? Sprawdzamy wpływ pandemii na handel na przykładzie popularnego w Środzie marketu Intermarche.

- Ostatnie miesiące to bardzo wiele zmian w funkcjonowaniu naszego sklepu (przyp. Intermarche). Oprócz wprowadzenia całego szeregu obostrzeń sanitarnych musieliśmy przebudować wiele działów w sklepie. Wszystko za sprawą naszych klientów, którzy zmienili swoje preferencje zakupowe, a co za tym idzie zainteresowania pewnymi działami, czy produktami. Dla przykładu, poszerzyliśmy strefę samoobsługową produktów świeżych, pakowanych przez producenta, wprowadziliśmy pieczywo do samodzielnego odpieku w domu, rozszerzyliśmy strefę artykułów dla zwierząt – mówi Agnieszka Agacińska specjalistka ds. trade marketingu w średzkim Intermarche.

Średzianie pokochali Driva

Jak się okazuje w dobie pandemii średzianie postawili na E-commerce, czyli system robienia zakupów przez Internet odbieranych w sklepie praktycznie bez wychodzenia z auta. System choć działa już w Intermarche od prawie sześciu lat, to od roku przeżywa prawdziwe „oblężenie”. W czasach pandemii zrobienie zakupów nie wychodząc z domu, a potem tylko podjechanie po nie w wyznaczone miejsce jest nie tylko wygodne, ale i bardzo bezpieczne. Warto wiedzieć, że w związku z zainteresowaniem Drivem było trzeba „przerzucić” część pracowników na ten dział, aby wyrobić się z ilością zamówień – a tych każdego dnia jest bardzo dużo. Sami pracownicy mówią, że popularność Driva się już nie zmniejszy ponieważ jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Pracownicy uważają, że każdy kto wypróbował tę usługę na pewno będzie z niej w jakimś stopniu korzystał.

Załatwienie wielu spraw w jednym miejscu

Okazuje się, że wielu klientów docenia rozbudowaną strukturę średzkiego Intermarche i fakt, że mogą zrobić zakupy bezpośrednio w sklepie (duża powierzchnia, wiele kas i przestronne alejki), w Drivie, ale również, że mogą za jednym wyjazdem i w jednym miejscu umyć i zatankować auto. Są też klienci, którzy dodają do tej listy jeszcze odbiór paczki.

Myśląc o przesyłce pomyślisz Intermarche

Już niedługo paczkomat InPost pod sklepem zostanie rozbudowany. Wszystko w związku z rosnącą ilością obsługiwanych przesyłek. Intermarche widząc zainteresowanie swoich klientów przesyłkami uruchamia dodatkowo w sklepie punkt znanej sieci kurierskiej GLS. Klienci będą mieli teraz jeszcze większy wybór.

Dodatkowy dzień rozłoży liczbę osób w sklepie

Aby jeszcze bardziej zadbać o bezpieczeństwo i komfort klientów sklep będzie otwarty 7 dni w tygodniu. Ma to nie tyle dać wybór klientowi, kiedy chce robić zakupy, ale „rozłożyć” ruch w sklepie, aby jeszcze bardziej zapewnić bezpieczeństwo klientom.

Świeży obiad z Intermarche

Idąc za ciosem i realizując wizję sklepu, w którym można załatwić wiele spraw postanowiono rozbudować dział garmażeryjny. – Liczby mówią same za siebie. Ludzie dobrze przyjęli ten dział i chętnie z niego korzystają – mówi p. Agnieszka i dodaje – Popularność tego działu jest spowodowana nie tylko pandemią, ale również faktem, że o dział dba szef kuchni Jarosław Krawczak, który nie tylko codziennie dogląda, ale również uczestniczy w przygotowywaniu tych dań.
– Wszystko jest świeże, przygotowywane na bieżąco w dużej mierze z lokalnych produktów. Co również ważne wszystkie produkty przygotowane są na miejscu i metodą domową. Mięso drobiowe i wieprzowe jest wypiekane w piecu konwekcyjno-parowym, dzięki temu zachowane są wartości odżywcze i witaminowe. Pieczemy bez dodatku tłuszczu, co jest bardzo korzystne dla zdrowia zapewnia J. Krawczak i dodaje - Oferujemy produkty mięsne, warzywne i skrobiowe. Jednym słowem z naszego sklepu można wyjść z gotowym obiadem. Każdy znajdzie coś dla siebie. Martwi nas tylko to, że z przyczyn logistycznych nie jesteśmy w stanie zaspokoić wszystkich oczekiwań naszych Klientów. Niestety mamy ograniczone moce przerobowe. Pomimo to, jest z czego wybierać. Dział garmażeryjny to 60-80 produktów. Oprócz stałych pozycji dostępnych każdego dnia część produktów się zmienia.

Świeże, dobre i w super cenie

- Kupując produkty garmażeryjne w Intermarche klienci nie tylko mają pewność jakości produktów i oszczędności czasu, ale również nie wydają dużo pieniędzy. Sycący i smaczny obiad dla jednej osoby można skompletować za 10-12 zł – mówi J. Krawczak.Warto wiedzieć, że przez cały rok można zamówić gotowe wyroby garmażeryjne na różne okazje. Dział garmażeryjny poleca się nie tylko na święta.
Średzkie Intermarche jest przykładem naszej poznańskiej zaradności. Sklep mimo trudności cały czas działa, rozwija się i dostosowuje do wymagań klientów, które mimo pandemii się nie zmieniają, a wręcz są coraz większe.

Skomentuj

Upewnij się, że zostały wprowadzone wszystkie wymagane informacje oznaczone gwiazdką (*). Kod HTML jest niedozwolony.

WARTO OBEJRZEĆ

GPŚ news – bądź najlepiej poinformowany!

Włącz swój javascript, aby przesłać ten formularz

NOWE ZDJĘCIA

Zimna majowa noc i poranek
Koronawirus: Stan na dzień 7 maja
To już trzeci w tym roku wypadek ze skutkiem śmiertelnym
Koronawirus: Stan na dzień 6 maja
Kiedy otrzymasz zwrot podatku?